/
/

رازهای برندینگ و برند سازی

7 شیوه غلط در مدیریت برند


7 شیوه غلط در مدیریت برند

مدیریت برند موفق آسان تر از آن چیزی است که نشان می دهد اما مدیران اغلب دچار 7 شیوه اشتباه رایج می شوند و به سرعت ارزش برند و کسب وکار خود را نابود می کنند . در ادامه به شرح این شیوه ها می پردازیم .

تاریخ انتشار 1395/06/25 تعداد بازدید 3296 0 تعداد لایک 6

8 نکته مهم در برندینگ لوکس


8 نکته مهم در برندینگ لوکس

این روزها صنعت کالاهای لوکس یکی از سودآورترین بازارها را به خود اختصاص داده است؛ به طوریکه تحلیلگران بازار، رشد سالانه 12 درصد را برای این صنعت تخمین زده اند.این نرخ رشد خارق العاده توجه بسیاری از صنعت گران را به خود جلب کرده است امّا در عین حال این بازار پرسود و جذاب از پیچیدگی های بسیاری برخوردار است که نیازمند استراتژی قوی وآشنایی با تکنیک های برندینگ لوکس می باشد.در این میان بسیاری از استراتژیست ها به بیان فاکتورهای الزامی در صنعت کالاهای لوکس پرداخته اند ؛

تاریخ انتشار 1395/02/18 تعداد بازدید 4955 0 تعداد لایک 2

5 نکته کلیدی برای ریبرندینگ


5 نکته کلیدی برای ریبرندینگ

ابزاری که به شما شهرت و اعتبارمی دهد و کمک می کند تا در میان رقبا شناخته شده باشید برندتان است و بین این که کسب و کار شما در چه زمینه ای است و چه چیزی به مشتریان ارائه می دهید، ارتباط برقرار می کند. عادات مشتریان روز به روز در حال تغییر است و گاهاً در بعضی از مواقع، کسب و کار شما فاکتور جذابیت را از دست می دهد و برندهای دیگر جذاب به نظر می رسند، در این مواقع کسب و کار شما به برندینگ مجدد (rebranding) احتیاج دارد. ریبرندینگ فرایندی است که اکثر شرکت های بزرگ جهان آن را انجام می دهند.

تاریخ انتشار 1395/01/31 تعداد بازدید 4309 0 تعداد لایک 0

برند، متمایز چون اثر انگشت


برند، متمایز چون اثر انگشت

احتمالا عامیانه ترین و دم دست ترین تعریف ممکن برای واژه برند این است: نامی که مستقیما دلیل فروش کالاها یا استفاده از خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. مشخص است که برند فقط یک نام نیست بلکه یک نشانه یا سمبل یا آرم گرافیکی نیز دارد که منحصر به فرد است.قطعا اگر اندکی تامل کنید متوجه می شوید که هدف از ایجاد یک برند، چیزی فراتر از فروش کالا یا ارائه خدمات هدف است.

تاریخ انتشار 1395/01/23 تعداد بازدید 3816 0 تعداد لایک 6

6 نکته جالب درباره اپل


6 نکته جالب درباره اپل

شرکت اپل با همه شهرت و بزرگی خود هنوز هم نکته ها و داستان هایی دارد که بیشتر ما از آن بی خبر هستیم. واقعیت این است که این شرکت و داستان های آن با مرگ استیو جابز فقید بیش از همیشه مورد توجه قرار گرفت و اکنون چند سال بعد از مرگ وی، مسائل و نکته های جالبی در مورد شرکت اپل و شخص جابز مطرح میشود. به گزارش «تابناک» شرکت اپل در 1 آوریل سال 1976 پایه گذاری شد.

تاریخ انتشار 1395/01/18 تعداد بازدید 4110 0 تعداد لایک 4

3 روش محاسبه ارزش برند


3 روش محاسبه ارزش برند

ارزش برند با میزان اعتماد مشتری از یک برند اندازه گیری می شود. ارزش برند، ارزشی است که مشتریان و مشتریان بالقوه از یک برند درک می کنند. ارزش برند یک شرکت می تواند با مقایسه درآمد مورد انتظار آینده از یک محصول با نام تجاری با درآمد مورد انتظار آینده یک محصول بدون نام تجاری معادل با آن محاسبه شود. این تفاوت، که معمولاً همان سود حاصله است، به معنی میزان اعتماد مشتریان به این برند، و تمایل آنها برای پرداخت بیش از قیمت نسبت به برندهای رقیب با ادراک ارزش پایین تر است.

تاریخ انتشار 1394/12/16 تعداد بازدید 9006 0 تعداد لایک 9

5 نکته برای ماندگاری یک برند


5 نکته برای ماندگاری یک برند

از راه اندازی تا بلوغ مراحلی هستند که شرکت ها در مسیر خود طی می کنند؛ و هر فاز دارای پویایی متفاوتی است. آنها با تجسم اهداف از روز اول، با اطمینان کسب وکار و برندشان را توسعه می دهند. این رویکرد منجر به رشد شان می شود که به عنوان یک راهنما برای مشتریان، مدیریت، کارکنان و سرمایه گذاران به صورت مضاعف عمل می کند. مانند یک کارآفرین موفق، یکی از بزرگ ترین نقاط قوت شما این است که می توانید رویا ببینید و برند شما باید منعکس کننده رویاهای شما باشد.

تاریخ انتشار 1394/12/10 تعداد بازدید 3726 0 تعداد لایک 0

3 علت اهمیت مدیریت برند در سال 2016


3 علت اهمیت مدیریت برند در سال 2016

در جهانی که مصرف کنندگان به سرعت اطلاعات مورد نظرشان را دریافت می کنند، و در کسری از ثانیه راجع به یک شرکت تصمیم می گیرند، خصوصا در سال جدید مدیریت برند، همه چیز است. اگر شرکت ها بتوانند خودشان را در انظار عموم، خوب به تصویر بکشند، اساساً بر برداشت مردم از آنها تأثیر خواهد داشت. در حقیقت، در موارد بسیاری، برند و این تصویر به اندازه ی (اگر بیشتر نه) خود محصول مهم هستند.

تاریخ انتشار 1394/12/03 تعداد بازدید 3774 0 تعداد لایک 3

داستان چگونگی برند شدن ری‌بن


داستان چگونگی برند شدن ری‌بن

کمتر برندی در زمینه تولید عینک های آفتابی یافت می شود که به جایگاه محصولات «ری بن» در فرهنگ امریکا و تاریخ جهان رسیده باشد. از رؤسای جمهور تا ستاره های دنیای موسیقی، فیلم، طراحان مد و. . . همگی از محصولات این برند استفاده کرده و به نوعی از زمان عرضه آن ، نسلی وجود ندارد که یکی از مدل های مشهور ری بن را خریداری نکرده باشد.

تاریخ انتشار 1394/12/01 تعداد بازدید 3337 0 تعداد لایک 1

7 ویژگی خاص برندهای موفق


7 ویژگی خاص برندهای موفق

هيچ کس ترديد ندارد که عرضه ي کالاها و ارائه ي خدمات کيفي از اهميت برخوردار است، ولي برندسازي موثر غالبا مهم ترين کاري است که لازم است کسب و کارها براي رسيدن به رشد و شکوفايي انجام دهند. جري مک لافين معتقد است "برند يا نمانام ادراک ذهني آدم ها از شما، يک محصول، يک خدمت، يک سازمان، يک انگيزه و هدف، يا يک ايده است، برندسازي کوشش هاي انديشمندانه و ماهرانه براي ايجاد ادراک مطلوب و خواستني در ذهن اشخاص ديگر است."

تاریخ انتشار 1394/11/19 تعداد بازدید 3787 0 تعداد لایک 1

11 نوع برند و مفاهیم آن‌


11 نوع برند و مفاهیم آن‌

برندهای گوناگونی برای درون و بیرون یک سازمان موفق وجود دارد که در این مقاله به معرفی هر یک می پردازیم و عملکرد آن ها رو مورد بررسی قرار می دهیم.

تاریخ انتشار 1394/11/04 تعداد بازدید 3799 0 تعداد لایک 1

7 علت عدم برقراری رابطه مشتریان با برندتان


7 علت عدم برقراری رابطه مشتریان با برندتان

اگر با مشتریان تان متناسب با شخصیت خودشان ارتباط برقرار نکنید، از رقبا عقب می مانید. با افزایش اهمیت بازاریابی دیجیتال، مشتریان تجربه ی متناسب با شخصیت خود را انتظار دارند، و امروزه برندهای آگاه، در حال تلاش برای تحقق این خواسته هستند. این تنها راه برای ادامه ی کسب وکار در دنیای امروز است. بنابراین اگر شما صاحب یک استارت آپ و یا یک شرکت هستید، خواهید فهمید که شخصی سازی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

تاریخ انتشار 1394/10/27 تعداد بازدید 3247 0 تعداد لایک 1

3 نکته مهم درباره احیای برند یا ریبرندینگ


3 نکته مهم درباره احیای برند یا ریبرندینگ

یکی از مسائل همیشگی شرکت ها، حفظ و توسعه برندها می باشد. اما در سال های اخیر در ایران، شاهد حذف و تضعیف بسیاری از برندهای مطرح در بازارهای مختلف بوده ایم. این عارضه مطمئناً دلایل متعددی به همراه دارد و باید به فکر احیای برند باشیم.

تاریخ انتشار 1394/10/02 تعداد بازدید 5398 0 تعداد لایک 1

3 راهکار برای برند شدن


3 راهکار برای برند شدن

تقویت حضور آنلاین هیچگاه مهم تر از امروز نبوده است. به همین دلیل، اولین کاری که شرکت های آنلاین باید انجام دهند این است که برندی منحصر به فرد و اعتباری روزافزون برای خود دست و پا کنند. شرکت ها دیگر قادر نخواهند بود با تاکتیک های قدیمی برای خود برندسازی کنند؛ در دوره ی کنونی، شیوه های قدیمی برندسازی به هیچ وجه جوابگو نخواهند بود. برندسازی برای حضور آنلاین اهمیت زیادی دارد.

تاریخ انتشار 1394/10/01 تعداد بازدید 3696 0 تعداد لایک 6

4 نکته برای برندینگ از نگاه مدیران BMW


4 نکته برای برندینگ از نگاه مدیران BMW

شرکت BMW با ایجاد تغییرات ساختاری در خودش توانست به یکی از برندهای محبوب خودرو در دنیا تبدیل شود. بازار اتومبیل ها در حال حاضر رو به پیشرفت است و به همین دلیل شرکت های مختلف باید به روش های متفاوت، میزان موفقیت خودشان را افزایش دهند. اینکه بدانید به چه شکل و در چه زمانی دست به ایجاد تغییرات در شرکت خودتان بزنید، شما را به یک رهبر خوب و مدیری موفق تبدیل خواهد کرد.

تاریخ انتشار 1394/09/28 تعداد بازدید 3794 0 تعداد لایک 0

7 گام برای جایگاه سازی برند


7 گام برای جایگاه سازی برند

جایگاه سازی یک برند، تمام ویژگی هایی است که شما برای نام تجاری خود تعریف و طراحی کرده اید و این ویژگیها همانند یک نقاشی در ذهن مخاطبان شما جای گرفته است. هنگامی که برند (نام تجاری) خود را تعریف می کنید، گام مسلم بعدی، تثبیت موقعیت آن برند (جایگاه سازی برند) است، اما چگونه و طی چه فرایندی می توانیم جایگاه مناسبی را ذهن مشتری بدست آوریم!

تاریخ انتشار 1394/09/15 تعداد بازدید 10212 0 تعداد لایک 5

6 نکته در مورد داستان سرایی در برند


6 نکته در مورد داستان سرایی در برند

ارتباط قوی، وفاداری و اعتماد به برند چیزهایی هستند که قابل خرید نمی باشد و فقط در طول زمان قابل کسب می باشد. اما ما در عصر دیجیتال به سر می بریم و همه چیز به سرعت در حال حرکت می باشد از سویی نیازمند ایجاد ارتباطی قوی و ماندگار با مشتریان برند خود هستیم.

تاریخ انتشار 1394/09/12 تعداد بازدید 3606 0 تعداد لایک 1

9 نکته مهم در رابطه با برند در دنیای مجازی


9 نکته مهم در رابطه با برند در دنیای مجازی

نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید، شعار تبلیغاتی، رنگ هایی که در لوگو و طراحی های خود بکار برده اید و محتوایی که منتشر می کنید، جنبه های بصری و پیام برند شما را انتقال می دهند.در واقع برند شما نشان دهنده و در بر گیرنده تمامی فعالیت های تجاری شما است. برای معرفی برندتان درفضای مجازی باید از قبل فکر و برنامه ریزی کنید چون تصویری که از همان ابتدا در ذهن مشتریان شکل می گیرد به سختی قابل تغییر است.

تاریخ انتشار 1394/08/27 تعداد بازدید 3598 0 تعداد لایک 1

3 بعد مهم ارزش ویژه برند در تاثیر تبلیغات


3 بعد مهم ارزش ویژه برند در تاثیر تبلیغات

اگر یک برند در ذهن مردم جایگاه مناسبی داشته باشد ممکن است برای خرید آن هزینه ای به مراتب بالاتر را نسبت به محصولاتی که نمی شناسند پرداخت نمایند حتی اگر کیفیت ذاتی آن محصول تفاوت چندانی با محصول بدون برند نداشته باشد. در واقع با افزایش جایگاه برند در زندگی روزمره شاهد آن هستیم که مردم دیگر پول خود را بابت محصول نمی دهند بلکه بابت برندها پرداخت می کنند!

تاریخ انتشار 1394/08/26 تعداد بازدید 4842 0 تعداد لایک 6

3 علت وجود استراتژی چند برندی


3 علت وجود استراتژی چند برندی

در دنیای گجت ها این شعار مرسوم است که " خودتان خودتان را بخورید، یا دیگران این کار را می کنند". استراتژی های چند برندی همواره برای تضمین بقا در بازار توسط متخصصین بازاریابی و برندینگ مورد استفاده قرار میگیرد، گاهی به دلیل کاهش سودآوری تولید و توزیع یک محصول، محصولات مشابه با نام تجاری دیگر و حتی با قابلیت های دیگر یا ارزش پیشنهادی جدیدی وارد بازار میشود تا به کمک این استراتژی سودآوری افزایش یافته و یا سهم بازار محصولات افزایش یابد.

تاریخ انتشار 1394/08/06 تعداد بازدید 4588 0 تعداد لایک 1


مقالات بیشتر

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم