/
/

رازهای مدیریت کسب و کار

آینده کسب‌و‌کارهای اینترنتی وتغییرات بزرگ دنیایی وب


آینده کسب‌و‌کارهای اینترنتی وتغییرات بزرگ دنیایی وب

کسب وکاری که بتواند علاوه بر جذب مشتری جدید، مشتریان قبلی را حفظ کند در مسیر درست پیشرفت قرار دارد اما کسب وکاری که بتواند به واسطه مشتریان وفادار خود مشتری جدیدتر پیدا کند پیشتاز بازار است.

تاریخ انتشار 1395/10/09 تعداد بازدید 3067 0 تعداد لایک 4

تحقیقات بازار و شناخت بازار


تحقیقات بازار و شناخت بازار

چگونه از فعالیت رقبا و رویدادهای بازار آگاه باشید

تاریخ انتشار 1395/10/07 تعداد بازدید 3299 0 تعداد لایک 4

7 نکته مهم مدیریت کارمندان


7 نکته مهم مدیریت کارمندان

بي تفاوتي کارکنان نسبت به مسائل و مشكلات سازمان، مشكلي است كه در ايران گريبانگير اكثر سازمانهاي دولتي و بعضي سازمانهاي غير دولتي است. مديران در برخورد با اين موضوع عكس العمل هاي متفاوت از خود نشان مي دهند، بعضي فقط حرص مي خورند، بعضي چون چاره اي نمي يابند بي تفاوت مي گذرند، بعضي چاره كار را آموزش كاركنان مي دانند، بعضي (مديران بي تجربه) اصلاً متوجه آن نمي شوند. در ادامه به بررسی 7 نکته مهم مدیریت کارکنان می پردازیم.

تاریخ انتشار 1395/05/28 تعداد بازدید 3411 0 تعداد لایک 8

4 تله‌ی اختلاف با همکاران


4 تله‌ی اختلاف با همکاران

مدیریت اختلاف با همکاران سخت تر است، زیرا شما برخورد بیشتری با آن ها دارید. تفاوت مهم بین مدیریت اختلاف با همکاران و مدیریت اختلاف با مشتری ها این است که مشتری ها می آیند و می روند، اما همکاران همواره نزد شما هستند. همه ی مهارت هایی که در برخورد با مشتریان سخت گیر آموختید و به کار بردید در مورد همکاران نیز به کار ببرید، اما در برخورد با همکاران چند مهارت کوچک دیگر نیز نیاز دارید تا مواقعی که ارتباط با آن ها مشکل می شود از آن ها استفاده کنید.

تاریخ انتشار 1395/05/05 تعداد بازدید 4102 0 تعداد لایک 3

10 نکته سنجش منابع انسانی


10 نکته سنجش منابع انسانی

معیارهای منابع انسانی می تواند نقاط ضعف و قدرت یک شرکت را بر ملا کند و به شما اجازه میدهد تا متوجه شوید که کدام بخشها برای تقویت شدن نیاز به تمرکز دارند و روی کدام بخش را باید سرمایه گذاری نمایید. گاهی اوقات معیارهای منابع انسانی بوسیله ی افراد حرفه ای حاضر در تجارت نادیده گرفته می شوند، آنها تصور می کنند که تعامل و استفاده از کارکنان امری پیچیده و دشوار است.

تاریخ انتشار 1395/04/26 تعداد بازدید 3316 0 تعداد لایک 7

7 راهکار برای تبدیل شغل خود به شغل ایده آل


7 راهکار برای تبدیل شغل خود به شغل ایده آل

در اقدامی درست هر کسی ممکن است، شغل مناسبی برای خود پیدا کند اما همیشه تصویری از یک شغل رؤیایی در سر داشته باشد که همیشه چشمش به دنبال آن بوده است. شاید هنوز برای به دست آوردن آن آمادگی کامل نداشته اید. شاید هم هدفتان این بوده که این شغل را به دست بگیرید، تا سر فرصت شغلی که همیشه می خواسته اید را به دست بیاورید. اما پیش از آنکه به جستجوی خود ادامه دهید، از خودتان بپرسید آیا شغل فعلی تان قابلیت تغییر و تحول را دارد یا خیر. شاید بتوانید با اندکی تلاش، شغل فعلی تان را به شغل رؤیایی تان بدل کنید.

تاریخ انتشار 1395/02/29 تعداد بازدید 3402 0 تعداد لایک 2

5 راهکار برای نهادینه سازی فرهنگ در کسب و کار


5 راهکار برای نهادینه سازی فرهنگ در کسب و کار

اگر می خواهید اعضای تیم تان مثل صاحبان واقعی کسب و کارتان رفتار کنند، لازم است اطلاعاتی که برای این نوع تفکر به آن نیاز خواهند داشت را در اختیارشان قرار دهید. بسیاری از شرکت ها و کارآفرینان دوست دارند کارمندانشان طوری رفتار کنند که گویی آن کسب و کار متعلق به خودشان است. اما چند تای آنها برای توانمند سازی کارکنان خود با این نوع تفکر، قدمی عملی بر می دارند؟

تاریخ انتشار 1395/02/27 تعداد بازدید 3155 0 تعداد لایک 0

5 مرحله راهبردی برای مدیریت اعتراض مشتری


5 مرحله راهبردی برای مدیریت اعتراض مشتری

بسیاری از خبرگان فروش موافقند که معامله قطعی نمی شود مگر آن که به اعتراضاتی که مشتری دارد خوب گوش کرده باشید، آنها را خوب فهمیده باشید و هریک را با موفقیت برطرف کرده باشید. این روزها فروش، شامل سلسله ای از مهارت های پیچیده است. غلبه بر اعتراضات، بلیت موفقیت فروش است. اکثر اعتراضات در واقع سوالات یا نگرانی های مشتری هستند. آنها معمولاً فضا را تیره و تارمی کنند تا از مشتری در برابر پشیمانی احتمالی از خرید یا خشم و غضب ناشی از اتخاذ یک تصمیم غلط خرید، محافظت کنند.

تاریخ انتشار 1395/02/19 تعداد بازدید 4129 0 تعداد لایک 2

7 روش برای رویارویی با منفی نگرها


7 روش برای رویارویی با منفی نگرها

اثرات جانبی یک دوست یا همکار منفی را همه ی ما تجربه کرده ایم. شاید با کسی کار می کنید که همیشه درحال غر زدن و شکایت کردن است و هیچ وقت راه حلی پیشنهاد نمی دهد، یا دوستی دارید که در جمع درمورد دیگران بدگویی می کند. این افراد منفی بطور قابل توجهی بدبین هستند و دیگران را خسته می کنند. انرژی مخرب و منفی همه جا با آنها هست. اگر مراقب نباشید، ممکن است شما را هم درون آشفتگی خود فرو ببرند، تمرکزتان را برهم بزنند و اهدافتان را متزلزل کنند.

تاریخ انتشار 1395/02/15 تعداد بازدید 3033 0 تعداد لایک 1

9 علامت برای پولدار نشدن


9 علامت برای پولدار نشدن

برخلاف باور عمومی، به اعتقاد میلیونر خودساخته استیو سیبولد، همه برای کسب ثروت از موقعیت های برابر برخوردارند. اما آیا شما می توانید از این فرصت ها استفاده کنید و ثروتمند شوید؟ برای اینکه بتوانید شانس خود را برای پولدار شدن ارزیابی کنید، در ادامه به معرفی 9 نشانه می پردازیم که باید از آنها به شدت پرهیز کنید چرا که نشان از پولدار نشدن شما دارند! البته هیچکس قادر به پیش بینی آینده نیست، اما انتخاب های ما در زندگی می تواند روند احتمالی آینده را تعیین کند.

تاریخ انتشار 1395/02/14 تعداد بازدید 4547 0 تعداد لایک 12

5 خصیصه تیم های با راندمان بالا در گوگل


5 خصیصه تیم های با راندمان بالا در گوگل

بخش منابع انسانی گوگل چند وقت پیش در رابطه با موضوعی با یک تضاد مواجه شد. این بخش نیز مثل اغلب سازمان های منابع انسانی به استخدام افراد می پرداخت، باعث پیشرفت آنها می شد، و عملکردشان را ارزیابی می کرد. با این وجود، هر کاری که در گوگل انجام می شود به صورت تیمی است. «این شد که به این فکر افتادیم که اگر حداقل بخشی از خدماتمان را در سطح تیمی انجام دهیم چه منافعی برای بخش ما خواهد داشت؟».

تاریخ انتشار 1395/02/04 تعداد بازدید 2961 0 تعداد لایک 1

7 نکته کلیدی برای میلیونر شدن


7 نکته کلیدی برای میلیونر شدن

پول مثل خورشید است. تبعیض قائل نمی شود. نمی گوید، «من به این گل، درخت، یا این شخص گرما و نور نمی بخشم چون آنها را دوست ندارم.» پول هم مثل خورشید برای همه در دسترس است به شرطی که واقعاً آن را باور داشته باشیم. هیچ کس استثنا نیست.

تاریخ انتشار 1395/02/01 تعداد بازدید 3078 0 تعداد لایک 3

10 دروغ مدیریتی مضر


10 دروغ مدیریتی مضر

واقعا چه کسانی و چه افرادی از دروغ های زیان بار مدیریت در محل کار آسیب می بینند؟ اگر می خواهید مدیریت گروهی از افراد در هر نوع سازمانی را به عهده بگیرید، ابتدا باید این نکته را به یاد داشته باشید که مفهوم رایج مدیریت، خدشه دار شده است. مدیریت نه تنها به طرز صحیحی انجام نمی گیرد و از حالت طبیعی خود خارج شده، بلکه دچار آسیب های فراوانی شده است.

تاریخ انتشار 1395/01/31 تعداد بازدید 3355 0 تعداد لایک 1

5 ویژگی مدیران موفق


5 ویژگی مدیران موفق

اغلب ما اعتقاد داریم که بعضی ویژگی ها وجه مشخصه مدیران خوب است؛ به عنوان مثال ترسیم چشم اندازی مشخص و واقع گرایانه برای سازمان تحت مدیریت خود. این نمونه و مواردی مانند آن ویژگی هایی است که بسیار مشخص و واضح هستند. ولی یک مدیر موفق قطعا از ویژگی های بسیار دیگری برخوردار است. در بحث های مدیریتی ثابت شده است که تمامی مدیران موفق دارای پنج ویژگی هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

تاریخ انتشار 1395/01/29 تعداد بازدید 3173 0 تعداد لایک 2

10 نکته برای با انرژی بودن در طول روز


10 نکته برای با انرژی بودن در طول روز

امروزه تقاضا برای کار، به اندازه ای افراد را مشغول کرده است که برخی اوقات فراموش می کنند که چه نکات ساده ای می تواند به آن ها انرژی بیشتری در طول روز ببخشد. بسیاری از افراد همیشه در محل کار خسته بوده و در حال خوردن قهوه و نوشیدنی های انرژی زا هستند. از آن جایی که تنها ۲۴ ساعت در روز وجود دارد، شما نه تنها باید در این زمان از میزان بهره وری بالاتری برخوردار باشید، بلکه انرژی خود را حفظ کرده و خوشحال بمانید.

تاریخ انتشار 1395/01/22 تعداد بازدید 3206 0 تعداد لایک 2

8 ویژگی کارمند منحصر به فرد


8 ویژگی کارمند منحصر به فرد

در تحقیقی که اخیراً صورت گرفت، از 500 رهبر کسب وکار در مورد ویژگی های کارمندان منحصر به فردشان سوال شد. طبق نتایج تحقیق" شخصیت " افراد به عنوان بارز ترین ویژگی انتخاب شد. این که بدانیم چرا بعضی از افراد در کارشان موفق تر از دیگران اند، خیلی مهم است.

تاریخ انتشار 1395/01/17 تعداد بازدید 3472 0 تعداد لایک 2

4 عادت موفق آمیز جدید در هر سال ایجاد کنید


4 عادت موفق آمیز جدید در هر سال ایجاد کنید

روانشناسان می گویند تا حدود 90 درصد رفتار ما ناشی از عادت است. نود درصد! افرادی که می خواهند در کسب و کارشان به اوج برسند، باید قدر توانایی و قدرت عادت را بدانند. آنها باید سریعاً عادات نادرست را ترک کنند و به عاداتی بیندیشند که به آنها در رسیدن به موفقیت دلخواه کمک کنند.

تاریخ انتشار 1395/01/15 تعداد بازدید 2901 0 تعداد لایک 2

5 راهنمایی برای مدیریت شهرت برند در اینترنت


5 راهنمایی برای مدیریت شهرت برند در اینترنت

حتی قبل از ظهور اینترنت در 20 سال پیش نیز کلمات و سخنان مطلوب که دهان به دهان می شدند نیروی حیاتی هر کسب و کار پر رونق بود، و حالا که اینترنت در همه جا موجود است، حسن شهرت و وجهه خوب از همیشه مهم تر است.

تاریخ انتشار 1395/01/15 تعداد بازدید 2845 0 تعداد لایک 2

5 پله برای پیاده سازی استراتژی


5 پله برای پیاده سازی استراتژی

مایک فریدمَن مدیرعامل شرکت مشاوره جهانی کِپنر- ترگو و بنجامین تِرِگو یکی از موسسان این شرکت، برای تدوین و اجرای استراتژی پنج مرحله مشخص کردند. این پنج مرحله دیدگاه کلی مناسبی از این سفر استراتژیک به شما می دهد.

تاریخ انتشار 1394/12/25 تعداد بازدید 4446 0 تعداد لایک 4

برای استخدام استعدادهای فروش چه سوالاتی باید پرسید؟


برای استخدام استعدادهای فروش چه سوالاتی باید پرسید؟

امروزه بسیاری از مدیران کسب و کار با چالشی بزرگ در حوزه ی منابع انسانی روبه رو هستند، چرا که هیچ راهبرد مشخص و مدونی برای جذب نیروهای شایسته و مستعد ندارند. غالب سازمان ها تنها پس از اخراج یا ترک کار برخی از کارمندانشان به تکاپو می افتند تا جای خالی نیروی خود را به هر روش ممکن از جمله آگهی در جراید و رجوع به مراکز کاریابی پر کنند.

تاریخ انتشار 1394/12/24 تعداد بازدید 14208 0 تعداد لایک 18


مقالات بیشتر

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم