/ / /
8 دلیل تغییر بودجه از سیستم باز مالی به بازاریابی درونی

8 دلیل تغییر بودجه از سیستم باز مالی به بازاریابی درونی

  • تاریخ انتشار 1394/03/27
  • .
  • 1994
  • .
  • گروه رازهای مدیریت کسب و کار

تغییر بودجه به معنای تغییر کامل برنامه کاری شماست اگر شما در سازمانی با سیستم های باز مالی و بازاریابی کار می کنید، می توانید نگاهی خلاصه به برنامه های بازاریابی داشته باشید … اما این نگاه خلاصه نکات ظریف و ویژه اجرای آن را به شما ارائه نخواهد کرد. بازاریابی با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر است،و شما باید با همین سرعت سعی کنید بهترین عملکرد خود را نیز حفظ کنید.

فرآیند مشخص کردن بودجه بازاریابی سالانه یکی از کارهای مشکل است که اکثر افراد دل خوشی از آن ندارند.در فرآیند تعیین بودجه دو وظیفه سخت و خسته کننده در پیش رو خواهید داشت.اول متقاعد کردن تصمیم گیرندگانی که سرمایه گذاری کرده و هزینه ها را پرداخت می کنند به این مسئله که باید برنامه بازاریابی رویکردی جدید پیدا کند – زیرا روش های سنتی قدیمی بازاریابی دیگر اثربخشی ندارند. دوم اینکه شما باید بودجه را بر اساس اهداف، استراتژی ها، و تاکتیک های جدید بازاریابی درونی و دیجیتال مشخص کنید.

بودجه بازاریابی شما چه چیزهایی را شامل می شود؟
برای بسیاری از شرکت ها، فرآیند بازاریابی به شکلی غیر طبیعی تبدیل شده است. بزرگترین تفاوت در تعیین بودجه بازاریابی فعلی چیست؟ جواب در مشخص کردن بودجه ای است که هزینه های بازاریابی درون گرا، ابزار، و فن آوری های ویژه بازاریابی اینترنتی را نیز در خود جای می دهد. از آنجا که این مسئله حیطه ای کاملا متفاوت را پوشش می دهد، شما نمی توانید بدون داشتن دانش کافی انتخاب های مناسبی در تعیین بودجه بازاریابی خود داشته باشید. و این مسئله اهمیت زیادی دارد زیرا شما نمی خواهید وقت و هزینه خود را تلف کنید.
یک بودجه بازاریابی کامل – مخصوصا در تجارت های B2B – می تواند مطالب زیر را شامل شود:
توسعه و تولید تکمیلی
متخصصین تولید محتوا
برنامه های کمپین ایمیل مارکتینگ
خبرنامه های الکترونیک
گرافیست شما
متخصص تحقیق بر بازار
متخصصین نرم افزار های بازار
داده ها و متریک های تحلیلی
متخصصین بازاریابی موبایلی
تحقیقات و تبلیغات کلیکی به خصوص تبلیغات در گوگل
نیاز های چاپی
متخصصین روابط عمومی
تحقیقات در مورد کلمات کلیدی و سئو
متخصصین رسانه های اجتماعی
پشتیبانی مالی از رخداد های آنلاین
توسعه و طراحی دوباره وب سایت
مطمئنا مسایل زیادی برای پوشش دادن وجود دارد. حالا باید به مطالبی توجه کنیم که وجود آنها در لیست الزامی است و مطالبی که وجود آنها الزامی نیست.

برای این کار باید به مطالب زیر توجه کنید:
تعیین بودجه بازاریابی ، بسیار پیچیده تر از مشخص کردن اجزای لازم در تجارت است که به صرف هزینه نیاز دارند.
بودجه بازاریابی B2B به ابزار درون گرا و بیرونی نیاز دارد.
بعضی از مالکین تجارت قبل از مشخص کردن کامل بودجه ، به مطالعه صنعت خود نیاز دارند تا بتوانند درک کنند مشخصات خاص هر بودجه چطور تعیین شده، چرا تعیین شده و چه چیزهایی دیگری لازم خواهد بود.

article_image_one_177.jpg

شما می توانید از روش ها و تاکتیک های زیر استفاده کنید که شرکت های زیادی با اندازه ها و فعالیت های متفاوت برای تغییر دادن برنامه کاری خود و سودآور شدن در عصر جدید استفاده کرده و با استفاده از آنها تصمیم گیرندگان را متقاعد می کنند تا بودجه خود را به بودجه بازاریابی درونی تغییر داده و با موج جدید همسو شوند :

1. حذف روش های بازاریابی که کاربرد ندارند.
شما نباید هزینه های خود را برای فعالیت هایی صرف کنید که هیچ اثربخشی نداشته و برای شما لید (سرنخ تجاری ) تولید نمی کنند. اما شرکت های زیادی وجود دارند که هنوز به چنین کارهایی ادامه می دهند که هیچ اثربخشی ندارند. شما باید تمام هزینه های اضافی را حذف کرده تنها برای فعالیت هایی هزینه صرف کنید که برای شما اثربخش خواهد بود. شما تنها برای فعالیت های بازاریابی ای هزینه صرف می کنید که مشتریان جدید برای شما به همراه داشته و یا باعث متعهد شدن مشتریان می شود. اگر شما فعالیت های اضافی بودجه خود را خلاص کنید، می توانید بودجه بیشتری را برای فعالیت های اینترنتی تهیه کنید که اثر بخشی بیشتری داشته و باعث شکوفا شدن تجارت شما می شود.

2. برای آمار و تحلیل ها اهمیت ویژه ای قایل شوید. هر چقدر هم که دردناک باشند.
یکی از واقعیت های ترسناک در عصر بازاریابی دیجیتال این است که هر چیزی قابل اندازه گیری است. این بدین معناست که هر چقدر هم در مخفی کاری قوی باشید، هر کسی می تواند با یک تحلیل میزان عملکرد و موفقیت شما را مشخص کند. البته این مسئله اثر مثبتی نیز به همراه دارد … شما می توانید از داده برای قوی تر کردن بازاریابی خود استفاده کرده و ROI بیشتر را به تصمیم گیرندگان نشان دهید تا بتوانید موفقیت خود را به نمایش بگذارید. البته یک مثل قدیمی است که می گوید هر که بامش بیش، برفش بیشتر. بنابراین شما باید اهدافی قابل دسترسی و منطقی برای خود مشخص کرده و با استفاده از روش های منطقی بتوانید بودجه را به دقت مشخص کنید تا بتوانید به موفقیت برسید.

3. سرمایه گذاری موثر بر محتوا درست مثل وب برندینگ !
جلب توجه افراد تنها از طریق محتوا امکان پذیر است و برای ارائه محتوای عالی شما به طراحی و سیستم انتشار عالی نیاز دارید. اگر شما محتوایی جدید، مهم، مفید یا جالب برای مخاطب خود دارید، باید آن را در اختیار آنها گذاشته و باور داشته باشید که افراد زیادی در حال حاضر به دنبال دریافت و انتشار محتوای با کیفیت هستند.
ایده ها و تفکرات جالب توجه زیادی وجود دارند که افراد بدون استفاده کردن از آنها، تنها از آنها صحبت می کنند. شما می توانید این ایده ها را به انواع متفاوت محتوا تبدیل کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده کردن از محتوا کار ساده ای نیست و بر خلاف نظر بسیاری از افراد محتوا مجانی نیست. شما باید برای محتوا هزینه کنید و حتی اگر از منابع درونی نیز برای ارائه محتوا استفاده می کنید، شما باید بخشی از بودجه خود را برای کسب رتبه بالا در گوگل و استفاده از محتوا استفاده کنید. همین الان هر محتوای منتشر شده در همین وب سایت بیشتر از چیزی که فکر می کنید هزینه در بر داشته است.

4. تلاش و صرف هزینه برای اینکه زودتر از دیگران پیدا شده و در دید باشید، بخشی کلیدی از بودجه شما را تشکیل می دهد.
توجه داشته باشید که اگر افراد محتوای شما را نبینند، نمی توانند با شما ارتباط برقرار کرده و به مشتریان شما تبدیل شوند. در ضمن، هر چه شما در صف جست و جو جلوتر باشید، افراد بیشتری با شما آشنا می شوند. برای قرار گرفتن در رتبه های اول جست و جو، شما باید فعالیت های زیادی انجام داده و این کارها نیز به هزینه نیاز دارند.
شما نمی توانید مانند صف های واقعی، از نفر جلوتر درخواست کنید جای خود را به شما بدهد.
شما باید برای رسیدن به رتبه اول تلاش کنید. سئو برای رسیدن به رتبه های اول اهمیت زیادی دارد و فعالیت های سئو به هزینه های زیادی نیاز دارد. فعالیت های سئو قطعی نبوده و مانند عصر بازاریابی دیجیتال مدام در حال تغییر است. این به معنای هزینه های بدون توقف فعالیت های سئو است. کسانی که من را می شناسند با این عقیده من آشنا هستند . سئو همیشه گران و فقط برای ابتدای کار است و در انتها تنها برند است که می ماند ولیکن این ابتدا را همیشه باید داشت و رعایت کرد.

5. درگیری بیشتر در شبکه های اجتماعی
شرکت های زیادی هستند که بودجه و منابع خود را به سمت رسانه های اجتماعی متمرکز می کنند. برای بعضی از مالکین – مخصوصا تجارت های B2B – رسانه های اجتماعی هنوز بسیار ناشناخته باقی مانده اند. همین طور شما باید اصول کار را یاد گرفته و بعد بودجه ای تعیین کنید که بیشترین تمرکز را بر فعالیت های رسانه های اجتماعی دارد. البته شما باید حتما بخشی از بودجه خود را برای فعالیت های بازاریابی اختصاص دهید تا بتوانید تجارت خود را ارتقا دهید. توجه داشته باشید که تمام رقبای شما نیز سرمایه های زیادی را صرف فعالیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی می کنند.

6. حذف و اصلاح وب سایت های قدیمی و بدون کاربرد
اگر وب سایت شرکت شما بسیار قدیمی شده است و از روش های قدیمی مانند بروشور گذاشتن در آن استفاده می کنید، شما باید حتما سایت را حذف کرده و از سایت جدید استفاده کرده یا اینکه آن را کاملا زیر و رو کرده و طراحی جدید برای آن در نظر داشته باشید. وب سایت ها امروزه مرکز اصلی تجارت های B2B و B2C محسوب می شوند، و توسعه و نگهداری از سایت بخش مهمی از بودجه را به خود اختصاص می دهد. برای اینکه شما بتوانید ترمینال مرکزی خود را فعال نگه دارید، باید به صورت مداوم آن را با محتوا تغذیه کرده و قابلیت کاربردی آن را بالا ببرید. شما باید برای آپدیت کردن، به روز نگه داشتن محتوا و افزایش قابلیت کاربردی سایت، هزینه های زیادی را صرف کنید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه طراحی دوباره سایت زمان و هزینه بیشتری نسبت به بودجه از پیش در نظر گرفته شده می خواهد.

7. تولید و کسب لید، تغذیه لید
شما باید بیشترین بودجه و فعالیت های خود را بر کسب و تولید لید (سرنخ تجاری )جدید متمرکز کنید. اما بعد از بدست آوردن تعداد زیادی لید شما نباید متوقف شده و آنها را تغذیه کنید تا به مشتریان معمولی و مشتریان متعهد شما تبدیل شوند. این کار به برنامه تغذیه لید نیاز دارد که بخش مهمی از برنامه و بودجه بازاریابی را به خود اختصاص میدهد.

8. استفاده از افراد با دانش و مهارت های کاربردی
امروزه مهارت ها و تجربیات لازم برای مدیر بازاریابی بسیار با مهارت ها و تجربیات های کارمندان بازاریابی ۵ سال پیش تفاوت دارد. کارمندان بازرایابی امروزه باید ماسک های متفاوت را به صورت زده و مهارت های کاملا متفاوتی را دارا باشد. شرکت های B2B و B2C تشخیص داده اند که برای توسعه فعالیت های بازاریابی اینترنتی به تیمی با مهارت ها، تجربیات و تخصص های کاملا متفاوت نیاز دارند. بنابراین بخشی از بودجه شما برای دست یافتن به منابع لازم – مهارت ها، تجربیات، فن آوری و … – صرف خواهد شد.
توجه داشته باشید که این کار به زمان، هزینه، و تخمین زدن زیادی نیاز داشته و به هیچ وجه کار ساده ای نیست. تغییر دادن برنامه های بازاریابی کاری بسیار سخت است زیرا شما فرصت برای اشتباه کردن در تعیین هزینه ها را ندارید. اما فرهنگ و دیدگاه کلی کارمندان نسبت به تغییر نقش زیادی در رسیدن به موفقیت در این کار دارد. مشتریان احتمالی مسیر جست و جوی راه حل های خود را تغییر می دهند و تعیین بودجه بر این اساس کاری بسیار سخت است، و شما هیچ وقت نمی توانید استراحت کنید. با توجه به رویکردها، ابزارو فن آوری های جدید که امروزه در دسترس افراد قرار دارند، من فکر می کنم که تعیین بودجه بازاریابی یکی از سخت ترین کارها محسوب شود.

0

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 5 + 2 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم