/ / /
8 کاری که باعث شده افراد موفق متفاوت باشند

8 کاری که باعث شده افراد موفق متفاوت باشند

  • تاریخ انتشار 1394/04/11
  • .
  • 6589
  • .
  • گروه رازهای مدیریت کسب و کار

افراد بسیار موفق نه تنها در زندگی خود، بلکه در زندگی افرادی که به آن ها اهمیت می دهند، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه ای، تغییرات بزرگی ایجاد می کنند. شما می توانید یک انسان تحلیل گر، اطلاعات محور و یا یک تاجر مصمم باشید، اما تجارت نهایتا در ارتباط با مردم خلاصه می شود. این بدان معناست که تجارت در مورد احساسات است، احساسات شما و افرادی که هر روزه با آن ها سرو کار دارید.

1. آن ها منتظر نمی مانند

شما نباید منتظر باشید که کسی شما را کشف کند. شما نباید منتظر تایید باشید. شما نباید منتظر شخصی برای کمک به خود باشید. شما می توانید هر کاری که به ذهنتان می رسد را همین الان انجام دهید. شاید موفق نشوید. اما شما نباید منتظر بمانید. پس در یک کلام، منتظر نباشید!

2. آن ها با آغوش باز به سراغ همه مسائل می روند

بعضی شغل ها به تلاش و کوشش، بیش از مهارت نیاز دارند. بسته بندی مواد خوراکی، تحویل بسته های پستی و رسیدگی به مشتریان همگی از جمله کار های آسان می باشند. تنها تفاوت در میزان تلاش افراد است. عملی بیشتر از یک تشکر ساده برای کسی که بدون هیچ چشم داشتی برای شما کاری انجام می دهد انجام دهید. لبخند بزنید. با چشمانتان ارتباط برقرار کنید و کلماتی با محبت بیان کنید.
در اطراف شما افراد سخت کوش ناشناس بسیاری وجود دارند. تبدیل شدن به شخصی که هر روز حداقل با یکی از این افراد آشنا می شود بسیار خوب است. شما با احترام گذاشتن به این افراد بهترین نوع احترام را در جواب دریافت می کنید، احترامی که ناشی از یک تغییر است، هرچند که در زندگی فرد دیگر زود گذر باشد.

article_image_one_213.jpg

3.آن ها جواب سوال های پرسیده نشده را می دهند

شاید طرف مقابل شما مردد است، شاید او متزلزل و یا خجالتی باشد، جواب هرچه باشد، مردم معمولا سوالات متفاوتی می پرسند که انتظار دارند شما به آن ها پاسخ دهید. ممکن است کارمندتان نظر شما را در مورد گذراندن بعضی دوره های کاری جویا شود. مسئله ای که او واقعا می خواهد بداند این است که آیا شما آینده خوبی برای پیشرفت او در شرکت می بینید؟ او امیدوار است که جواب شما مثبت باشد و همچنین امیدوار است دلیل آن را با او در میان بگذارید. ممکن است همسر شما نظرتان در مورد صحبت کردن با زنان دیگر در مهمانی را بپرسد. مسئله ای که او واقعا به دنبالش است داشتن اعتماد کامل به او می باشد. او انتظار شنیدن این که به او اعتماد دارید و علت اعتماد شما را دارد. پشت سر همه سوال ها، یک سوال پرسیده نشده وجود دارد. به آن سوال ها نیز دقت کنید، چرا که شاید آن سوالی باشد که طرف مقابل شما واقعا به دنبال جواب آن می گردد.

4.آن ها به جای دستور دادن آزادی عمل می دهند

شاید شما مسئول کاری باشید. شما می دانید چه کار کنید. پس طبیعی است که به کارمندانتان بگویید که چه کار کنند و چگونه آن کار را انجام دهند اما در حین کار شما خلاقیت آن ها را از بین خواهید برد و باعث تنزل مهارت و تجربه آن ها خواهید شد. اجازه دهید کارمندانتان نحوه انجام و چگونگی کار را نشان دهند. این امر نشانگر احترام شما به توانایی ها و اعتماد به تصمیم گیری آن ها می باشد. در دنیایی پر از دستور و کنترل، آزادی عمل یک تنفس برای افراد است و هدیه ای است که هر انسان، توانایی بخشیدن آن را دارد.

5.آن ها زمانی را برای تفکر در مورد زندگی اختصاص می دهند

شما نقشه های بزرگی در سر دارید. شما اهداف بزرگی دارید. شما هیچ وقت راضی نمی شوید، چرا که رضایت داشتن منجر به تن آسائی می شود. بنابراین اکثر اوقات شما ناراحتید، زیرا شما بیشتر به چیز هایی که به دست نیاوردید، انجام نداده اید و ندارید فکر می کنید. زمانی را برای تفکر در مورد کار هایی که در زندگی حرفه ای و شخصی خود انجام داده اید اختصاص دهید. در این لحظه شما بیشتر از آن چیزی هستید که زمانی تصور می کردید. قطعا همیشه باید برای بیشتر از چیزی که هستید و دارید تلاش کنید، اما فراموش نکنید زمانی را برای فکر کردن به همه چیز هایی که دارید اختصاص دهید، مخصوصا ارتباطاتی که با افراد جامعه بدست آورده اید که مهم تر از هرچیزی هستند که شما می خواهید داشته باشید. بر خلاف یک خواسته، آن چیزی که شما دارید یک امید، آرزو و یا رویا نیست. چیزهایی که شما دارید واقعی و فوق العاده و از آن خود شما هستند. قدر آن ها را بدانید.

6.آن ها سطحی نگر نیستند

بعضی وقت ها مردم مرتکب اشتباهاتی می شوند. بعضی وقت ها شما را رها می کنند. هنگامی که این اتفاق ها می افتد، طبیعی است که تصور کنیم آن ها حرفمان را نشنیده گرفته اند و یا توجه نکرده اند. ولی معمولا دلیل مهم تری وجود دارد. شاید آن ها احساس سرکوب شدن دارند. شاید احساس می کنند هیچ کنترلی ندارند. ممکن است احساس بیهودگی، به حاشیه رانده شدن، نادیده گرفته شدن و یا کمبود توجه داشته باشند.
اگر شما مسئول هستید، چه در محل کار و یا در خانه، احتمالا شما مجبور هستید که به اشتباهاتشان رسیدگی کنید. اما پس از آن به گذشته آن عمل برای مشخص کردن دلیل آن نگاه کنید. هر کسی می تواند آزادانه نظم و انضباط را برقرار سازد. این کار با میسر ساختن تفاهم، یکدلی و کمک به دیگران برای رسیدگی به مسا ئل بزرگی که منجر به یک اشتباه می شود همراه است. در پایان ممکن است خود شما مسبب اصلی آن اشتباه باشید.

7.آن ها دوست داشتن را در عمل نشان می دهند

شما کارتان را دوست دارید. وقتی که شما مشغول به کارتان هستید، این احساس در هر عمل و صحبتی که انجام می دهید بارز است. شما خانواده تان را دوست دارید. وقتی شما با آن ها هستید، آیا این احساس در صحبت و رفتار شما مشخص است؟ دوست داشتن یک احساس است و احساسات معمولا خودخواهانه هستند. احساساتتان را در عمل نشان دهید. عشقتان به افرادی که شما را دوست دارند را در عمل ابراز کنید. نشان دهید که آن ها را هم در کلمات و هم در رفتار و کردارتان دوست دارید.

وقتی که شما دوست داشتن را به فعل و عمل تبدیل کردید، افرادی که شما به آن ها اهمیت می دهید متوجه احساس واقعی شما می شوند پس مطمئن شوید که این گونه است.

8.آن ها تلاش می کنند که فقط خودشان باشند

شما نگران این هستید که مردم به چه چیزی فکر می کنند (احساس بدی به خود راه ندهید، مطمئنا اکثر افراد اینگونه اند). مهم نیست که چقدر سخت تلاش می کنید، شما نمیتوانید همه آن چیزی باشید که مردم می خواهند. اما شما می توانید مطابق میل افرادی که شما را دوست دارند و به شما عشق می ورزند رفتار کنید. شما می توانید بهترین فردی باشید که توانایی اش را دارید. خودتان باشید، این کاری است که شما بهتر از هر فرد دیگری می توانید انجام دهید.

10

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 2 + 4 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم