10 روش برای حفظ مشتری

  • تاریخ انتشار 1394/07/11
  • .
  • 2704
  • .
  • گروه رازهای مدیریت کسب و کار

با بررسی تجربه کار آفرینان موفق به این نتیجه رسیدم که مهم نیست در تلاش هستیم چه دسته ای از مردم مشتری ما باشند، اگر راه مورد علاقه مردم دنبال کنیم، مردم هم زمان ، هم پول و هم انرژی خود را برای ما سرمایه گذاری می کنند. اگر می خواهیم کسب و کار موفقی بسازیم ، باید دلیلی ایجاد کنیم تا دیگران با علاقه ما را دنبال کنند . ایجاد و حفظ فرهنگ درست در این راه برای هرکسب وکار ضروری است .

در این مورد فکر کنید : مشکلات اجتناب ناپذیرند وهمیشه زمان محدودی برای حل کردن مشکلات داریم . همیشه مشکلات در مواقعی ایجاد می شوند که زمان و یا پول مورد نیاز را برای برطرف کردن آن نداریم . همیشه بر اساس فاکتور هایی به وجود می آیند که از کنترل ما خارج است .به این فکر کنید که چه چیز هایی را می توانید کنترل کنید . در برخورد با مشکلات چطور با خودتان و دیگران رفتار می کنید.اگر می خواهید یک رهبر باشید، در اولین فرصت باید موارد زیر را تمرین کنید. و با انجام این موارد مشتریان وفادار خود را گسترش می دهید.

1- تفکر رو به جلو داشته باشیم

چیزی که مجبور به پذیرش آن هستیم این هست که هرگز قادر نیستیم به طور کامل به تنهایی مسیر و راه خود را پیدا و روشن کنیم .درست است که یک کارآفرین برای خودش و به صورت مستقل کار می کند اما این نکته را به خاطر داشته باشیم که کل تجارت و موفقیت ما وابسته به مردم است . باید این نکته را در نظر داشته باشیم که آدم های زیادی به تنهایی با سرعتی که ما به تنهایی عمل می کنیم ، حرکت می کنند، اما موضوعی که از کار آفرینان موفق یاد می گیریم این است که بهترین کار همراه داشتن و در نظر داشتن مردم است و بهترین راه برای همراه داشتن مردم ، تفکر رو به جلوست . منظور از داشتن تفکر رو جلو این است : به آینده نگاه داشته باشید و جلو تر از زمان زندگی کنید . در میان مردم بودن ، از نیاز ها و علایق آنها پرده بر میدارد و شما را بر آن می دارد روشی را برای شاد کردن آنها بیابید .(اگردر مورد راهی که یافتید اطمینان کافی ندارید گوشی تلفن را بردارید و این ایده را با اطرافیان خود در میان بگذارید ) این گونه است که مردم به تجارت شما علاقه مند می شوند .

article_image_one_393.jpg

2- ۵ دقیقه زودتر

دقیق بودن انضباط شخصی و کنترل به همراه دارد. رک بگویم ، این موضوع نشانه ای از ظرفیت تعهد ماست . ما همیشه از همراهان خود ، از دوستان و همکاران خود انتظار داریم وقت شناس باشند و فراتر از انتظار این خصوصیت قابل احترام است .فارغ از نمایش این رفتار سعی کنیم یک عادت ایجاد کنیم که همیشه ۵ دقیقه جلوتر باشیم. منظور از عادت چیست ؟ مردم متوجه خصوصیت وقت شناسی ما خواهند شد و اینکه به زمان دیگران احترام می گذاریم. آنها نیز به ما و زمان ما احترام می گذارند . این موضوع بسیار ساده است .با وقت شناس بودن این احساس در ذهن مخاطبان شما ایجاد می شود : اطمینان از اینکه شما مسیولیت پذیر و متعهد هستید. اعتماد مخاطب به تعهد شما، باعث بازگشت مشتریان به سمت شما می شود . چه کسی وقتی برای اتلاف دارد ؟

3- در دسترس باشیم

دسترسی مردم را به خودمان آسان کنیم . مگر نمی خواهیم بیزنس مان را توسعه بدهیم ؟ به این موضوع فکر کنیم که مردم چگونه با ما در ارتباط هستند .نقاط تماس خود را افزایش دهیم . اجازه دهیم مشتری با ساده ترین و متنوع ترین رو شها، امکان بر قراری تماس با ما را داشته باشند . برای شروع شماره تماس خود را پایین ایمیل های ارسالی خود اضافه کنیم . استفاده از تمام شبکه های ارتباطی و اجتماعی هزینه سنگینی برای ما نخواهد داشت. از تمام این شبکه ها به بهترین روش می توانیم با مخاطبان خود ارتباط داشته باشیم تمام راه ها را بررسی کنید و تا حد امکان بیشتر در دسترس باشید. مشتریان شما زمانی که احساس کنند برای یک موضوع کوچک یا بزرگ می توانند با شما در ارتباط باشند به ندرت شما را ترک خواهند کرد.

4- یاد گیرنده باشیم

در مورد تاریخچه صنعتی که در آن فعالیت خود را آغاز کرده ایم مطالعه کنیم و اینکه در حال حاضر در این صنعت چه می گذرد . سرگذشت این صنعت ، نیاز ها ، تهدید ها و فرصت های آن را بررسی نماییم . هیچ وقت و هیچ روزی یادگیری را متوقف نکنیم .با انجام این کار این را بدانید که یک فرد حرفه ای در کار خود خواهید شد و آرام آرام غریزه شما برای اینکه بازار پیش روی را حدس بزنید به شما کمک می کند و در این صورت بهتر می توانید کسب و کار خود را مدیریت کنید و در طول زمان یک مشاور متخصص در صنعت خود خواهید شد .

5- بیش از اندازه فعال باشیم

بهترین راه برای اینکه در بازار رقابت پیشرو باشیم، این است که لحظه ای دست از تلاش نکشیم و فعالیت خود را افزایش دهیم .به این موضوع بیاندیشیم که آیا می توانیم مشکلات آینده را در افق تجارت خود نشانه گذاری کنیم ؟ به این مشکلات توجه کنیم و نگران این نباشیم که رقبا به راحتی به دنبال ما و راه رفته ما را می روند . در این صورت است که یک رهبر هستیم که دیگران رهبری ما را دنبال می کنند . در نتیجه همیشه یک قدم از مشکلات خود و از رقبای خود جلوتر هستیم .به یاد داشته باشید که در آرمانی ترین شرایط نیز از تلاش و فعالیت دست نکشید و اینگونه همیشه حرف جدیدی برای مخاطب خود خواهید داشت .

6- متوقف نشویم

رهبران موفق موانع را به راه حل تبدیل می کنند . موانع باعث می شوند که بدرستی راه را تشخیص ندهیم . موانع باعث می شوند مسیر خود را تغییر دهیم . موانع باعث می شوند دست از ادامه مسیر بکشیم و این چالش ها بسیار بزرگ هستند . پس باید موانع را از میان برداریم و این اتفاق زمانی می افتد که تحت هیچ شرایطی متوفق نشویم .

7- قابل دستیابی باشید.

اگر از سازمان خود بیرون بیاییم و حاضر باشیم خود را در معرض آسیب ها و نگ