6 کاربرد CRM در بازاریابی

 • تاریخ انتشار 1394/07/22
 • .
 • 5099
 • .
 • گروه رازهای مدیریت کسب و کار

CRM با فراهم آوردن مجموعه ای جامع از توانمنديهای بازاريابی، شما را قادر می سازد تا مشتريان را به نحو موثرتری هدف گیری نمائید. به کمک CRM فعالیتهای بازاريابی و کمپین های موثر طراحی و مديريت کنید.سیستم CRM قابلیت جامع مديريت بازاريابی را برای برنامه ريزی، بودجه بندی، اجرا و اندازه گیری موفقیت فعالیتهای بازاريابی فراهم می آورد.

CRM امکانات بی نظیری از جمله دسته بندی اطلاعات، توانمندي های منحصربه فرد در مديريت کمپین، اطلاع رسانی، تحلیلهای استراتژيک برای افزايش کارايی برنامه های بازاريابی، بالا بردن اثربخشی و پیگیری برنامه های بازاريابی در اختیار مديريت بازاريابی سازمان شما قرار خواهد داد.

برخی از قابلیتهای CRM در مديريت بازاريابی شامل موارد زير است:

1- مدیریت برنامه ریزی بازاریابی

به کمک تحلیل های CRM ، داده های مشتريان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ريزی تبديل می شوند. به اين ترتیب شرکت شما قادر خواهد بود تا به سرعت به تمايلات و نیازمنديهای مشتری و فرصتهای نوظهور بازار واکنش مناسب نشان دهد . به سازمانها امکان برنامه ريزی تمام فعالیتهای بازاريابی، از برنامه ريزی بودجه گرفته تا نرخ بازگشت سرمايه موردانتظار، و اجرای آنها برای بهینه سازی فرآيندهای بازاريابی را می دهد .

article_image_one_412.jpg

2- بخش بندی مشتریان

سیستم CRM به شما امکان می دهد تا مشتريان و مشتريان بالقوه را با معیارهای مختلف دسته بندی کرده و دسترسی سريع به دسته های مختلف، که همیشه به روز هستند داشته باشید. با تقسیم بازار به بخشهای مختلف، سازمان قادر به ارائه محصولات و خدمات اختصاصی تر و در نتیجه جذابتر خواهد بود . از لیستهای بازاريابی هوشمند و داينامیک و همچنین امکانات بخش بندی مشتريان استفاده کرده و کمپین های بازاريابی خود را در کمترين زمان برای بخش خاصی از مشتريان خود اجرا نمايید .

3- طراحی و اجرای کمپین بازاریابی

در CRM شما می توانید فعالیت های بازاريابی را به سهولت طراحی، اجرا و مديريت نمائید. با CRM شما می توانید فعالیت های کمپین خود را برنامه ريزی کرده و آن را به افراد مرتبط ارجاع داده و گزارشهای دقیق از نحوه اجرای فعالیتهای کمپین دريافت نمايید. با CRM شما می توانید در هر لحظه و حتی خارج از سازمان، گزارش های آنلاين از میزان تاثیرگذاری هر کمپین، نرخ پاسخ مشتريان، نرخ بازگشت سرمايه و ديگر شاخصهای مهم را در اختیار داشته باشید . CRM مديران بازاريابی را برای طراحی، اجرا، هماهنگی و نظارت بر تمامی فعالیتهای تبلیغاتی توانمند می سازد. با CRM سازمان قادر به رقابت تبلیغاتی هدفمند در تمام کانالهای ارتباطی میشود. همچنین شما می توانید میزان سودآوری برنامه ها، محصولات، مشتريان و شرکا تجاری را کنترل نمايید.

4- تحلیل بازاریابی

CRM به مديران و کارشناسان بازاريابی کمک میکند تا با کنترل شاخص های بازاريابی، تحلیلهای استراتژيک کرده و درکی عمیق از میزان عملکرد برنامه های بازاريابی و کمپین های تبلیغاتی به دست آورند. مديران و کارشناسان بازاريابی همچنین اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه فرآيند خريد و ترجیهات مشتريان و همچنین اطلاعات جمعیت شناختی را برای بخش بندی بازار مناسب به دست می آورند. داشبورد بازاريابی در CRM اطلاعات دقیق، عمیق و چند لايه را برای مديران و مسئولین سطح بالا فراهم می آورد.

5- ارائه پیشنهادهای موثر

با درک کامل از نیازمندي ها و علاقه مندي های مشتريان، نیازهای آتی ايشان را پیش بینی نموده و پیشنهادهای موثر و به هنگام را ارائه نمائید تا بدينوسیله میزان فروش و وفاداری مشتريان را افزايش دهید.

6- مدیریت کانالهای ارتباطی

شما می توانید با يکپارچه سازی سیستم CRM با کانالهای ارتباطی، تعامل دوجانیه با مشتريان، مشتريان بالقوه و همکاران تجاری خود برقرار نمايید. برخی از امکانات CRM در مديريت کانالهای ارتباطی عبارتند از:

- اتصال سیستم سانترال و VoIP به Microsoft CRM
با اتصال CRM به سیستم تلفن، با تماس هر يک از مشتريان و يا همکاران تجاری با سازمان، پروفايل شخص مربوطه بصورت پاپ آپ در CRM نشان داده می شود. بدين ترتیب تمامی تماس ها در تاريخچه مشتری و يا همکار تجاری ثبت می گردد. ضمن آنکه با استفاده از سیستم گردش کار CRM می توان مشتريان خاص را به فرد و يا گروه خاصی از همکاران بصورت
خودکار ارجاع داد. CRM امکان ارسال فکس را نیز از طريق سیستم VoIP در اختیار شما می گذارد.

- اتصال CRM به وب سایت
از طريق يکپارچه سازی سیستم CRM به وب سايت، هر يک از مشتريان و همکاران تجاری می توانند يک پروفايل داشته باشند که از آن طريق می توانند ارتباط دو جانبه با سازمان داشته و اطلاعات مربوط به خود از جمله قراردادها، خدمات ارائه شده، صورتحساب ها و ... را که حق دسترسی دارند، مشاهده نمايند. ضمن آنکه می توانند درخواستها و شکايات خود را نیز از طريق وب سايت برای شما ارسال کرده و از روند رسیدگی آن آگاه شوند.

- اتصال CRM به پنل SMS و ایمیل سرور
CRM امکان اتصال به پنل SMS و میل سرور را دارد که از آن طريق شما می توانید برای مشتريان، همکاران تجاری و مشتريان بالقوه اطلاع رسانی های گسترده از طريق ايمیل و SMS داشته باشید.

9

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

 1. آواتار

  سمیه عرفانیان

  با سلام
  اطلاعاتتون در مورد crm کامل و خوب و آموزنده بود
  شرکت ما تحقیقات کاملی در زمینه crm انجام داده این اطلات در سایت ما موجود است
  خوشحال میشیم شماو مخاطبین از این اطلاعات  بهره ببرید.
  http://shatootservices.com/

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 4 + 2 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم