/ / /
مدیران 360 درجه ای چه ویژگی هایی دارند؟

مدیران 360 درجه ای چه ویژگی هایی دارند؟

  • تاریخ انتشار 1394/12/05
  • .
  • 2287
  • .
  • گروه رازهای مدیریت کسب و کار

یک مدیر °360 ای می تواند هرکسی باشد که توانایی مدیریت در سطح متوسط و متوسط به بالا را دارد. این مدیران در هر پستی که باشند، می توانند بر دیگران نفوذ داشته باشند و الگوهای تاثیر گذاری برای سایرین محسوب شوند. این مدیران باید فراتر از شغلشان فکر کنند، به کارهایی علاقه نشان دهند که دیگران، مغرور تر از آن باشند که تن به آن کار دهند و یا از انجام آن بترسند. این ویژگی ها مدیران °360 را سرآمد دیگر همکارانشان می کند.

1- مدیران °360 کارهای سخت و دشوار را انجام می دهند

یکی از سریع ترین راه های رسیدن به مدیریت، حل مشکل است. توانایی انجام کارهای دشوار به سرعت احترام دیگران را جلب می کند. مشکلات به کرات در خانه، محل کار و محیط زندگی پیش می آیند. معمولاً مردم مشکلات را دوست ندارند، خیلی زود از آن ها خسته می شوند و هرکاری می کنند تا از آن خلاص شوند. اگر بتوانید مشکلات دیگران را برطرف کنید آن وقت است که مدیریت امور را به شما می سپارند.

بازار توانایی حل مشکل شما همیشه پر رونق است. چون مردم همیشه مشکل دارند. انجام کارهای دشوار نه تنها برای تان احترام به همراه دارد، بلکه به شما کمک می کند مدیر بهتری باشید. کارهای دشوار به شما انعطاف پذیری و سرسختی را می آموزند در حالی که کارهای ساده این ویژگی را ندارند. در انتخاب های سخت و نتایج دست نیافتنی است که مدیران ساخته می شوند.

article_image_one_640.jpg

2- مدیران °360 انتقاد پذیر هستند و هرگز بهانه نمی آورند

داخل سازمان بهترین مکان برای شناخت شخصیت شماست. می توانید قدرت مدیریت را در آن جا محک بزنید. اگر اشتباه کردید تلاش کنید تا بر اشتباهاتتان غالب شوید. اگر دوباره آن اشتباه را تکرار کردید، یاد می گیرید، که چطور بر موانع غلبه کنید و نقاط ضعف خود را بیابید. آن وقت با کمک دیگران، آن را حل کنید. اما هرگز بهانه نیاورید.

تحمل شکست برای رسیدن به پیروزی، آسان تر از بهانه آوردن برای رسیدن به آن است. اگر کمبود هایتان را بپذیرید و از بهانه آوردن بپرهیزید ازاعتبار بیشتری برخوردار می شوید.

3- مدیران °360 قیمت هر چیز را پرداخت می کنند

راحتی و آرامش را کنار بگذارید و به کارهایی تن دهید که تا به حال انجام نداده اید. همواره در حال یادگیری و فعالیت باشید، حتی اگر آن لحظه تمایلی به این کار ندارید. اگر دوست دارید مدیر موفقی باشید باید تمام این کارها را بدون هیچ گونه نارضایتی و شکایت انجام دهید.

Sam Nunn سناتور اسبق امریکا می گوید : « باید قیمت هرچیز را بپردازید. آن وقت متوجه می شوید هرچیزی در زندگی قیمتی دارد و تصمیم بگیرید قیمت ها بیشتر از ارزش واقعی پدیده ها هستند یا نه.» برای این که چنین مدیری باشید باید قیمت همه چیز را بپردازید. باید از فرصت های دیگر چشم پوشی کنید تا مدیریت کنید. باید بعضی از اهداف شخصی تان را برای رسیدن به اهداف جمعی، قربانی کنید.

4- مدیران °360 افرادی مسئولیت پذیر هستند

افراد بی مسئولیت همواره سعی می کنند دیگری را مقصر و گناهکار جلوه دهند درصورتی که مدیران ° 360 هرگز این طور نیستند. آن ها مسئولیت هایشان را با آغوش باز می پذیرند و به طور کامل از عهده آن بر می آیند.

منبع:مدیران گیلان

0

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 1 + 2 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم