/ / /
6 نکته از کارآفرینان بزرگ دنیا

6 نکته از کارآفرینان بزرگ دنیا

  • تاریخ انتشار 1394/09/10
  • .
  • 2765
  • .
  • گروه رازهای کارآفرینی

در قلب هر کسب وکار موفق یک ایده بزرگ وجود دارد. داشتن ایده هاي بزرگ کارآفرینی نیازمند یک فرمول جادویی نیست. اما این به این معنی نیست که هیچ فرمولی براي آن وجود ندارد. برخی از آنها به قدري ساده هستند که تعجب می کنیم چرا قبلا به فکر کسی نرسیده است. برخی ازآنها هم به قدري تحولگرا هستند که تعجب می کنیم چگونه به فکر کسی رسیده است .

اما این ایده هاي بزرگ یک حکم ثابت را اجرا نمی کنند و باعث می شوند بسیاري از کارآفرینان بالقوه این سوال رایج را از خود بپرسند :این ایده چگونه به ذهن کسی رسیده و ما چطور می توانیم همین ایده هاي جادویی را پیاده کنیم؟ براي پاسخ به این گونه سوالات، بهترین راه استفاده از نظرات کارشناسان و کارآفرینان حوزه کسب وکار می باشد، کسانی که داستان هاي موفقیت بی شماري را شنیده اند یا داستان هاي موفقیت خود را ثبت کرده اند. آنها از هر منبعی، از معماهاي روزانه گرفته تا احساسات موثر و ذهن ناخودآگاه خود الهام گرفته اند .

1- دیوید کوهن، موسس و مدیرعامل شرکت تک استارز:

مسائلی که شما را ناراحت می کند جدي بگیرید .ایده اولیه راه اندازي یک کسب وکار معمولا با مشکلی شروع می شود که باید آن را حل کرد. این ایده ها در زمانی که در جاي مطلوبی نشسته اید و قهوه می نوشید و در مورد زندگی تفکر می کنید ظهور نمی کنند، بلکه خودشان را زمانی نشان می دهند که به سختی در حال کار کردن روي مساله خاصی هستید . به عنوان مثال، ایده تشکیل یکی از شرکت هایم به نام ایرفیدر، زمانی شکل گرفت که به اخباري در مورد موسیقی مورد علاقه ام نیاز داشتم و نمی توانستم این اخبار را پیدا کنم. بنابراین در این شرکت سرویسی را ایجاد کردم که موسیقی هاي موجود در کامپیوتر شما را چک می کند و سپس اخبار مربوط به آن را از طریق اینترنت در اختیار شما قرار می دهد.

article_image_one_497.jpg

2- ویوك وازوا، معاون انجمن علمی و نوآوري دانشگاه سینگولاریتی:

هیچ گاه براي کارآفرینی دیر نیست. داستان هاي موفقیت مارك زوکربرگ در فیسبوك، پائول آلن و بیل گیتس در مایکروسافت، استیو و وزنیاك و استیو جابز در اپل، باعث می شوند برخی افراد فکر کنند که داشتن ایده هاي بزرگ فقط مختص افراد جوان است. اما کارآفرینان عرصه تکنولوژي که به سرعت به شهرت و ثروت رسیدند، در ابتدا خارج از این حوزه بوده اند. یک کارآفرین به طور معمول فردي میانسال و حرفه اي است که نیازهاي بازار را می داند و شرکتی را با پس انداز خودش تاسیس می کند. تحقیقی که تیم شرکت من در سال 2009 انجام داد، مشخص می کند که میانگین سنی یک کارآفرین موفق در صنایع پیشرفته مانند کامپیوتر، پزشکی وهوافضا، 40 سال است.

3- آنگلا بنتون، موسس و مدیرعامل شرکت نیومی:

در زندگی حضور فعالی داشته باشید .طوفان ذهنی خود را با مشکلاتی آغاز کنید که شخصا در آن سرمایه گذاري کرده اید .راه اندازي یک کسب وکار کار بسیار سختی است و نیاز به فداکاري خالصانه اي دارد که از اشتیاق شخصی شما نشات می گیرد. سوال بزرگ بعدي که با آن مواجه می شوید این است که «چگونه؟» شکل گیري ایده ها و نوآوري هاي بزرگ وقتی صورت می گیرد که فکر اولیه خودتان را به شیوهاي متفاوت از دیگران اجرا کنید. یک راه مهم براي انجام این کار این است که فراتر از صنعت حوزه فعالیتتان را بنگرید و ببینید دیگران چگونه مشکلاتشان را حل می کنند . رویکردهایی که براي آنها یک کار روتین است، ممکن است براي شما غیرمعمول باشد و جرقه ایده هاي بزرگ را در ذهن شما روشن کند . همچنین بیشتر فعالان کسب وکار جنبه خلاقانه افراد را نادیده می گیرند تا زمانی که واقعا به آن نیاز پیدا کنند. اطمینان از اینکه زندگی شما توازنی از هنرهاي مختلف است، روش مهمی براي درگیري خلاقانه با امور است. در دنیایی که ما زندگی می کنیم، گفتن این جمله که «در زندگی حضور فعال داشته باشید» از عمل کردن به آن ساده تر است. یعنی کارهاي ساده اي مثل نوشیدن یک فنجان قهوه می تواند با پاسخ دادن به ایمیل ها یا مدیریت برنامه ها همراه شود.

4- بن بالدوین، از موسسین و مدیرعامل شرکت کلیرفیت:

بگذارید ناخودآگاه شما کارها را انجام دهد. وقتی ذهن شما از وظایف تکراري و خسته کننده پر شده، می تواند ناخودآگاه شما را به لحظه کشف ایده جدید سوق دهد. این اتفاق براي من رخ داد. مدل کسب وکار شرکت کلیرفیت که به شرکتها روش هاي ساده اي براي جذب نیرو و پیش بینی تناسب شغلی ارائه می کند، در حالی به ذهن من خطور کرد که با سرعت 120کیلومتر در ساعت در حال رانندگی بودم و اصلا به کار فکر نمی کردم . ضمیر ناخودآگاه در نهانگاه ما عمل می کند و به صورت نامحسوس بر نتیجه بسیاري از تفکرات ما اثر می گذارد. بنابراین، در اوج درگیريهاي شغلی لحظه اي به خودتان استراحت بدهید و از هواي تازه استفاده کنید، چون در این صورت ذهن شما بهتر می تواند مشکلات را حل کند و راه حل هایی به ذهن شما می رسد که قبلا به آنها فکر نکرده بودید .

5- برایان اسپالی، موسس و مدیر عامل شرکت ترانک کلاب:

به مشکلات عملی خود بتازید. هر زمان از خدمات یک شرکت یا تجربه خود به عنوان مشتري ناراضی هستید، یا احتیاج به محصولی دارید که هیچ شرکتی آن را ارائه نمی کند و در هیچ کجا نمی توانید آن را بیابید، این نکات را یادداشت کنید. بعد از خودتان بپرسید، آیا خودم میتوانم این مشکل را حل کنم؟ چقدر وقت و سرمایه نیاز دارم تا ایده خودم را آزمایش کنم؟ همان طور که اندي راشلف، استاد دانشمندم در دانشگاه استنفورد مرا تشویق کرد «مطمئن شوید می توانید سریع و ارزان شکست بخورید.» زمانی که در دانشکده کسب وکار بودم، ایده هاي بزرگ زیادي داشتم .یکی از آنها تاسیس یک شرکت داخلی خدمات هوایی بود که میلیونها دلار سرمایه و چند سال زمان نیاز داشت. من تصمیم گرفتم فرصت دیگري را دنبال کنم که کم هزینه تر باشد و زودتر نتیجه بدهد؛ یعنی شرکت تولید پوشاك به نام بونوبوس. در آخر، با صرف تنها 9 ماه زمان و 15 هزار دلار سرمایه، توانستم بازخورد مناسب بازار را دریافت کنم.

6- ویکتور هوانگ، از موسسین و مدیر عامل شرکتT2

به فضاهاي مرموز سرك بکشید . کارآفرینانی که می خواهند ذهن خود را به چالش بکشند، باید به دنبال مسائل غیرعادي باشند. بنابراین مسائل عجیب را ببینید و بشنوید. من از مشاهده اسناد مبهم و گوش دادن به پادکست هاي غیرعادي لذت میبرم. یافتن ایده هاي جالبی که فقط نیازمند کمی تکاپوي بیشتر شما هستند، هیجان انگیز است . وارد فضاهاي عجیب و جالب شوید. من همیشه به مناطق دورافتاده حومه شهر، فروشگاه هاي بزرگ و انجمن هاي دانشگاهی می روم. وقتی بدون داشتن هدف خاصی در محیطی قدم می زنید، مسائل به شیوه تازه اي به چشم شما می آیند. همچنین با افراد عجیب گفت وگو کنید. شروع مکالمه با افرادي که با شما فرق دارند، کار بسیار تاثیرگذاري است. من هنوز مکالماتی را که سال ها پیش با افراد غریبه داشتم و تاثیر این مکالمات را به یاد می آورم.

1

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 0 + 5 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم