ردیاب خودرو

  • تاریخ انتشار 1397/01/23
  • .
  • 1589
  • .
  • گروه بازی و مسابقه

چگونه خودرو سرقتی را در کمتر از یک ساعت پس بگیریم؟

آیا میدانید برای به سرقت رفتن خودرو شما فقط ۱۳ ثانیه زمان لازم است؟
آیا میدانید بر طبق آمار منتشر شده توسط نیروی انتظامی روزانه بیش از ۱۴۲ خودرو در کشور به سرقت می رود؟

سیستم های امنیتی خودرویی که وجود دارد مانند دزدگیر خودرو بسیار مفید هستند، اما تا زمانی که مالک خودرو فاصله کمی با خودروی خود داشته باشد، تا برای پس گیری خودرو شانسی داشته باشد. اما اگر با خودروی خود فاصله بیشتری داشته باشد هنگام بازگشت به سمت خودرو خود، آن را نخواهد یافت و تنها شانس پس گیری دارایی هایش تشکیل پرونده و اعلام سرقت به پلیس و بیمه است.

آیا می دانید در صورت به سرقت رفتن خودرو با اعلام آن به پلیس باید حداقل ۹۰ روز منتظر بمانید؟
پس از سپری شدن این زمان که صرف اثبات سرقت و مفید واقع نشدن تلاش نیروی انتظامی برای پس گرفتن خودرو می شود، مرحله بعدی آغاز می گردد.
در این مرحله با دوندگی های بسیار در ادارات بیمه و آگاهی بیش از یک پنجم از ارزش واقعی خودرو (میانگین نرخ بعد از کاسته شدن ۱۵ درصد فرانشیز) کم شده و مابقی قیمت آن به مالک خودرو باز می گردد.

برای مثال اگر خودروی به سرقت رفته ۱۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد، بیش از ۲۰ میلیون تومان از ارزش خودرو کسر و مابقی به مالک باز می گردد.

البته که بازگشت این مبلغ توسط بیمه نیز خود نیاز به پرداخت سالیانه هزینه بیمه سرقت ( بیمه بدنه خودرو ) توسط شما دارد، در غیر این صورت با به سرقت رفتن خودرو هیچ شانسی برای بازگرداندن حتی ۱ ریال از مبلغ خودروی به سرقت رفته نخواهید داشت.

با استفاده از ردیاب خودرو می توان به سرعت از این اتفاق جلوگیری کرد. اما چگونه؟!
بدین صورت که با خرید و نصب جی پی اس به خودرو، هر گونه حرکت غیر مجاز خودرو به شما اعلام می شود. اتفاقاتی مانند باز شدن سوییچ خودرو ، ضربه خوردن خودرو ، باز شدن درب خودرو، بکسل شدن خودرو و … برای صاحب خودرو قابل شناسایی خواهند بود.
با استفاده از تعریف و ایجاد محدوده های مشخص برای خودرو خود در سامانه ردیابی که یک محیط نامشخص برای سارق می باشد، می توانید از هر گونه ورود و خروج خودرویتان از این محدوده ها بصورت آنی و با یک هشدار مطلع گردید.

یکی دیگر از مزایای ردیاب خودرو قابلیت اتصال آن به آژیر و زنگ خطر می باشد، استفاده از آن به این صورت می باشد که در صورت دریافت یکی از هشدارهای ذکر شده از دستگاه توسط شما، می توانید از راه دور آژیر خودروی خود را فعال نمایید تا مورد توجه پلیس های راه و شهری قرار گیرد تا خودروی شما را دنبال کرده و از ادامه مسیر آن جلوگیری نمایند.

در نهایت خودروی خود را از راه دور خاموش کنید!

یکی از ویژگی فوق العاده دستگاه ردیاب خودرو قابلیت خاموش کردن خودرو از کیلومتر ها فاصله می باشد.
شما با استفاده از اپلیکیشن موبایل ردیابی خودرو قادر خواهید بود تا از هر فاصله ای خودروی خود را با فشردن یک دکمه خاموش نمایید.
یا در صورت نداشتن این نرم افزار با استفاده از یک پیامک ساده این کار را می توانید انجام دهید و پس از خاموش نمودن خودرو با استفاده از موقعیت دقیق اعلامی دستگاه آن را با پلیس در میان گذاشته و اقدام به بازگرداندن خودرو خود نمایید.
این ویژگی نه تنها در حین سرقت کاربرد دارد و بصورت آنی خودروی در حال سرقت را خاموش می نماید، بلکه در هنگام رفتن به تعطیلات و یا دور بودن از خودرو به هر علتی و هر مدتی میتوان خودرو را در حال خاموش کن نگاه داشت تا بدون درخواست مجدد شما خودرویتان هیچگاه روشن نشود.

یکی دیگر از کاربردهای ردیاب، ردیاب شخصی است که از اهمیت ویژه ای در این صنعت برخوردار است.
ردیاب شخصی یک وسیله کوچک و قابل حمل می باشد که درون جیب یا بر لبه کمربند یا مچ دست و … نصب می گردد. ردیاب شخصی ترکیبی از دو فن آوری تلفن همراه و جی پی اس (GPS) می باشد که قسمت اول در ارسال و دریافت اطلاعات و هشدار ها و برقراری تماس و قسمت دوم در تعیین دقیق موقعیت جغرافیایی ایفای نقش می کنند.

ردیاب شخصی وسیله ای مناسب برای کامندانی است که خطرات امنیتی آنها را تهدید می نماید. مانند راننده های در حال حمل کالاهای ارزشمند، پرستاران، کودکان، سالمندان و دیگر اشخاص آسیب پذیر باشند.
فشردن دکمه هشداری که بر روی دستگاه تعبیه شده باعث می شود تا به سرعت هشدار به فرد ناظر ارسال گردد تا او نیز سریعاً مکالمه ای با شخص برقرار نماید و در صورت لزوم فردی را به محل برای عملیات امدادی یا حفاظتی اعزام نماید.

حتی بدون فشردن دکمه هشدار توسط فرد تحت نظارت نیز می توان از موقعیت لحظه ای وی آگاه گردید.

1

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 7 + 4 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم