/ / /
اولین ترفند بازاریابی در سایت تخفیف در اولین خرید

اولین ترفند بازاریابی در سایت تخفیف در اولین خرید

  • تاریخ انتشار 1394/04/21
  • .
  • 3111
  • .
  • گروه رازهای مذاکره و بازاریابی

بررسی چند ساعته ای که توسط ما در فروشگاه شهروند انجام شد نشان می دهد وقتی مردم وارد فروشگاه می شوند در چند دقیقه اول مقاومت زیادی در برابر خرید دارند. آن ها بلافاصله به محض ورود به فروشگاه خرید را آغاز نمی کنند.اغلب اولین خرید، سخت ترین خرید است.

این مورد بیشتر برای فروشگاه ها قابل استفاده است. البته از همین ایده می توان در وب سایت نیز استفاده کرد. افرادی که به فروشگاه های بزرگ مراجعه می کنند به دنبال خرید بیش از یک محصول هستند.وقتی اولین محصول در سبد قرار گرفت، محصولات بعدی بسیار راحت تر در سبد قرار می گیرد.ملاحظه جالب دیگر آن بود که خریداران در چند دقیقه اول با دقت اطلاعات روی محصول را می خوانند و به قیمت ها توجه زیادی نشان می دهند و با سخت گیری زیاد کالاها را انتخاب می کنند. ولی هرچه زمان حضور در فروشگاه بیشتر می شود و به پایان خرید نزدیک تر می شوند این سخت گیری کمتر می شود.

article_image_one_227.jpg

اغلب کسانی که یک ساعت در فروشگاه بودند قیمت اولین محصولی که برداشته بودند را به خاطر داشتند ولی قیمت آخرین کالاها را به یاد نداشتند. بنابراین در فروشگاه هایی که محصولات زیادی وجود دارد اولین خریدها بسیار تعیین کننده هستند. اگر محصولات حراجی و با تخفیف زیاد را به ابتدای فروشگاه منتقل کنیم، اولین خرید را آسان تر می سازیم و سرعت خریدهای بعدی نیز افزایش می یابد. همچنین انتقال جذاب ترین و پرفروش ترین محصولات به ابتدای فروشگاه می تواند همین اثر را داشته باشد.

به حرکت درآوردن چرخ خرید

هر خرید «اندازه حرکت» بیشتری ایجاد می کند تا خرید بعدی سریع تر انجام شود. فرایند خرید در یک فروشگاه بزرگ درست مانند به حرکت درآوردن یک چرخ سنگین است که در ابتدای کار به انرژی و تمرکز زیادی نیاز دارد. ولی با شروع حرکت و افزایش سرعت، چرخاندن آن آسان تر می شود، زیرا «اندازه حرکت» بیشتر می شود.

تسهیل اولین خرید در سایت

از این ایده در وب سایت هم می توان استفاده کرد. در بازاریابی ایمیلی خود هرگاه محصولی بسیار عالی با قیمتی بسیار مناسب معرفی می کنید این کار احتمال خریدهای بیشتر در همان بازدید را افزایش می دهد. گاهی می توان محصول یا خدمتی را بدون سود فروخت و توجه افراد را جلب کرد تا علاقه مندان محصولات بیشتری بخرند و ضرر ناشی از ارزان فروختن محصول اول جبران شود.

تسهیل اولین خرید در فروشگاه

حتی اگر فروشگاه کوچکی دارید و مشتری برای خرید چند قلم کالای متفاوت به شما مراجعه کرده، در فروش کالای اول سخت گیری نکنید. حتی شاید با قیمت پیشنهادی مشتری موافقت کنید. همین کار باعث می شود خریدهای بعدی مشتری در همان بازدید به راحتی افزایش یابد. یادتان باشد که استفاده از تخفیف اغلب کار مناسبی نیست و باعث کاهش درآمد می شود. این کار را در این شرایط خاص پیشنهاد می کنیم و نه همیشه.

1

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 2 + 4 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم