7 ترفند تبلیغاتی

 • تاریخ انتشار 1394/07/06
 • .
 • 3459
 • .
 • گروه رازهای تبلیغات پرفروش

بیشتر شرکت ها در تبلیغات خود از حقه هایی استفاده می کنند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند.در حالی که بیشتر ما می دانیم تبلیغات چی ها تلاش سختی می کنند تا مردم عادی برای خرید پول خرج کنند. شاید توجه نکرده ایم که چگونه و با چه حقه هایی ما را به خرید ترغیب می کنند. اگر به این تبلیغات توجه بیشتری کنیم شاید از خریدهای که ناگهانی و تحت تأثیر تبلیغات انجام می شود، جلوگیری کرده ایم.

جالب است بدانید که شما هر روزه با بمباران تبلیغاتی روبرو میشوید. اینکه روزانه چه مقدار تبلیغات را می بینید، را نمی توان دقیق مطرح کرد ولی محققانی که بازار ۳۰سال گذشته را بررسی کرده اند، می گویند، مردم حداکثر روزانه ۲هزار تبلیغ مشاهده می کنند؛ از تابلوهای تبلیغات تا تلویزیون. امروزه این آمار به ۵ هزار تبلیغ رسیده است. البته ابن آمار به این معنی نیست که متوجه همه آنها می شویم.
با در نظر گرفتن این موضوع، ۷ ترفندی که شرکت ها در تبلیغات خود برای جا کردن در دل مردم استفاده می کنند به شما می گوییم:

1.تبلیغ های خنده دار
هنگامی که مطلبی را می بینید یا می خوانید که ناخودآگاه باعث خنده شما می شود، توجه شما را به خود بیشتر جلب کرده است. شاید مشتری متوجه منظور تبلیغ نشود، یا حتی مقداری هم برای او خنده دار باشد و باعث جلب توجه او شود.

article_image_one_384.jpg

2. برانگیختن احساسات
وقتی می بینید برای استفاده یا خرید یک محصول هیجان زده و یا خوشحال هستید، شاید تأثیر تبلیغات این محصول باشد. به گفته مایکل هریس رییس یک شرکت تبلیغاتی که به تاجران کمک می کند: " مردم دکمه جریحه دار کردن احساسات دارند که این دکمه ها عبارت اند از:

 • امید: تبلیغاتی مانند خوشگل تر شدن، بهتر شدن و لاغر شدن و...

 • اعتماد: معرفی سخنگوهای مختلف برای معرفی برند "اگر یک شخص نامدار از این محصول استفاده می کند پس حتماً خوب است." اعتماد و اعتبار تبلیغات را مهم تر جلوه می دهد.

 • لذت: ما در عصر لذت های لحظه ای قرار داریم. هرچیزی که بتواند زندگی را برای مصرف کننده لذت بخش تر کند، راحت تر به فروش می رسد.

 • شور: اگر عجله نکنید تمام می شود؛ مطمئن باشید که حتماً دلیلی وجود دارد که تبلیغات شما را به عجله درخرید تشویق می کند. خود به خود مشتری را به سمت خرید می برد و انگیزه برای خرید و خرید خوب ایجاد می کند.
   

حتماً بخوانيد : 9 اصل مهم در تبلیغات
 


3. وقتی بقیه ی افراد نیز انجام می دهند
هر کسی در دوران تحصیل دوست داشته بین دوستانش باحال باشد. رایج ترین حقه این است که مشتری فکر کند از چیزی جا مانده است.

4. استفاده از هنرپیشه ها و مردم جذاب برای تبلیغ
تا به حال دقت کرده اید که چرا در تبلیغات غذاها یا شکلات و شیرینی از افراد خوش چهره استفاده می کنند؟ به طور مثال در تبلیغات لباس ورزشی از ورزش کار معروف و خوش چهره و خوش هیکل استفاده می کنند تا مردم تحت تأثیر قرار بگیرند و فکر کنند مانند این ورزش کاران لباس به تن شان می آید.

5.به کار گرفتن تکرار
شاید به نظر اعصاب خردکن باشد ولی همین تکرارهای بیش از حد باعث می شود، تبلیغ در ذهن بیننده بماند. علاوه بر این هرچقدر تکرار کنید که به این محصول نیاز دارید، به شخص تلقین می شود که به این محصول نیاز دارد.

6. ارزان بودن
این حداکثر ۱۰ هزار تومان است؛ حتماً خیلی از تبلیغ ها این مدلی را دیده ایدکه در آن خرید، قیمت ذکر شده است. در حالی که بعد از اینکه محصول را تهیه می کنید باید برای نگهداری یا سایر هزینه های آن پول بدهید.

7. خوشآیند بودن، طمع و بهره از حس
اکثر تبلیغات در تمرکز بر ۷ حس شیطانی مانند هوس، شکم پرستی، طمع، تنبلی، خشم، حسادت و غرور است. به نوع تبلیغات شرکت های خودروسازی توجه کنید؛ به طور مثال: همسایه ها به خودرو جدید شما حسادت می کنند(حسادت)، یا بیشتر رستوان ها قول غذاهای زیاد با پول کم را می دهند(شکم پرستی).

 

مجموعه بانی سایت با تیمی مجرب از کارشناسان حرفه ایی آماده مشاوره و پشتیبانی از کلیه طرح ها و تبلیغات های مجازی شما میباشد
با ما تماس بگیرید : 02122324883

 

0

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 1 + 4 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم