/ / /
3 خطای جبران ناپذیر در سئو و بهینه سازی سایت خود

3 خطای جبران ناپذیر در سئو و بهینه سازی سایت خود

 • تاریخ انتشار 1394/06/04
 • .
 • 5036
 • .
 • گروه رازهای seo و بهینه سازی سایت

در این مقاله قصد داریم شما را با 3 خطای بزرگ در سئو سایت ها آشنا کنیم که این مشکلات معمولاً باعث می شوند که موتورهای جستجوگر مانند گوگل به طور کل رتبه سایت ما را کاهش دهند و به همین دلیل نیز به صورت روزانه تعداد کاربران کمی را به سایت ما هدایت کنند. البته منظور ما از عبارت «جبران ناپذیر» یعنی برای سئو سایت خود نیاز است که به صورت کلی مشکلات را برطرف کنید و با وجود این مشکلات در صورتی که در دیگر زمینه های سئو و بهینه سازی سایت خود سرمایه گذاری کنید در نهایت نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

1- ضعف در طراحی سایت

زمانی که سایت شما از لحاظ زیبائی، بسیار فقیر باشد و اصلاً مورد توجه کاربران قرار نگیرد، اولین خطای مرگبار شما در زمینه سئو پیش می آید، همواره باید سعی کنید سایت خود را با تکنولوژی های جدید مانند HTML 5، CSS 3 و … ایجاد کنید، به عنوان مثال سعی نکنید که سایت خود را با Front-Page 97 طراحی کنید.
همان طور که می دانید HTML 5 به دلیل ساختار معنایی خود به خوبی می تواند محتوای سایت شما را به بهترین شکل ممکن به موتورهای جستجوگر معرفی کند پس پیشنهاد می کنیم هر چه زودتر کار تبدیل کدهای سایت خود را به این نسخه از HTML شروع کنید.

article_image_one_327.jpg

2- محتوای ضعیف و ساختار نامناسب

شما اگر قصد رقابت دارید، باید منحصر به فرد باشید، اگر می خواهید محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید باید به روش های گوناگونی آن ها را به سایت خود جذب کنید، یکی از این روش های استفاده از محتوای منحصر به فرد می باشد. وجود محتوای یکتا و کپی نشده در سایت شما یکی از مهمترین موارد در بهینه سازی داخلی سایت به شمار می رود.
ساختار محتوا نیز بسیار مهم است، سعی کنید کلمات کلیدی استفاده کنید که مربوط به محتوای شما باشد، توجه داشته باشید نباید از کلمات کلیدی راهی برای دور زدن گوگل استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم برای ایجاد بهترین ساختار ممکن برای سئو سایت خود از آموزش سئو ساختار سایت استفاده کنید.

3- نبودن اطلاعات تماس

سعی کنید امکانی را فراهم کنید که کاربران بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند، اما مشکل اینجاست که اکثر شرکت ها سعی می کنند، راه های ارتباطی خود را قطع کنند و توقع هم دارند که محصولاتشان را بفروشند!، قرار دادن اطلاعات تماس شرکت، باعث جذب اعتماد کاربران به شما می شود.
جالب است بدانید موتورهای جستجوگر مانند گوگل نیز به خوبی توانایی شناسایی فرم تماس با ما و آدرس ایمیل، تلفن، آدرس و … را در صفحات سایت شما دارند و وجود این اطلاعات در افزایش رتبه سایت شما می تواند تأثیر قابل ملاحظه ای را بگذارند.

 • آیا با کاربران تعامل دارید، آن ها می توانند از شما پرسش و پاسخ کنند؟
 • آیا کاربران به راحتی می توانند به تمامی صفحات سایت دسترسی پیدا کند (navigation bar مناسب)
 • آیا راه های ارتباطی با شما مانند فرم تماس با و یا شماره تلفن، در دسترس کاربران است؟
 • آیا صفحات خود را برای موتورهای جستجو بهینه کرده اید، از کلمات کلیدی مناسب بهره مند شده اید؟
 • آیا ساختار سایت شما شامل عناوین، توضیحات و … به درستی اجرا شده است؟
 • آیا از مطالب منحصر به فرد استفاده می کنید؟

در صورتی که شما بتوانید به سؤالات فوق پاسخ درستی بدهید، می توانید مبانی سئو را در سایت خود پیاده کنید. امیدواریم این مطلب برای شروع به بهینه سازی سایت شما مفید باشد.

3

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 6 + 2 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم