/ / /
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت 2

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت 2

  • تاریخ انتشار 1395/05/06
  • .
  • 2478
  • .
  • گروه رازهای seo و بهینه سازی سایت

بهينه سازي سايت در موتور هاي جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه هاي برتر و صفحات اوليه موتور هاي جستجو نيست ، بلکه به معناي جذب ميزان ترافيکي است که شما از طراحي سايت خود انتظار داريد .

بهينه سازي سايت و الگوريتم گوگل

در ابتدا که سيستم PageRank ابداع شد تنها گوگل از اين تکنولوژي به عنوان مقوله اي در بهينه سازي وب سايت استفاده مي کرد، اما وقتي ديگر موتورهاي جستجو متوجه شدند که تا چه اندازه سيستم PageRank در افزايش صحت و دقت گوگل نقش داشته است، تقريبا تمام آنها سيستم PageRank را در بخشي از الگوريتم خودشان در سئو قرار دادند. در گذشته در حالي که بسياري از طراحي وب سايت ها در حال کار کردن براي افزودن سيستم PageRank به الگوريتم هاي جستجويشان بودند، برخي ديگر نتوانستند صبر کنند تا خودشان بسازند و سيستم PageRank را از طريق گوگل اعمال کردند. (مثلا سايت ياهو مدتي از اين طريق عمل مي کرد.)

صرف نظر از موتور هاي جستجو، متخصصان بهينه سازي سايت، موتور هاي جستجو (SEOs : Search Engine Optimization Specialists بهينه سازي سايت )، خريداران لينک، صاحبان سايت ها، فروشگاه داران، و هرکسي که به دانستن ارزش سايت علاقه مند بود، به PageRank وب سايت در موتور هاي جستجو نگاه مي کردند تا بفهمند يک طراحي وب سايت تا چه اندازه مهم است.

PageRank در سئو سايت

زماني که گوگل در دوران ابتدايي خود به سر مي برد، PageRank تنها معيار و فاکتور براي رتبه بندي يک طراحي سايت و سئو وب سايت محسوب مي شد. ولي به زودي هنگامي که جامعه ي سئو پي به اين مساله برد، سعي در پيدا کردن راه هايي براي افزايش مصنوعي و ساختگي PageRank خود کردند. اين طراحي سايت ها اعتبار بيشتري پيدا کردند نسبت به اعتباري که گوگل در مبحث سئو وب سايت فکر مي کرد بايد داشته باشند. بنابراين گوگل و ديگر موتور هاي جستجو پي بردند که تا چه ميزان به PageRank اهميت بدهند و در طول سال ها اهميت PageRank کاهش يافت .
يکي از تاکتيک هاي گوگل اين است که مقادير PageRank هر وب سايت را در نوار ابزار خود در سال تنها 4 بار به روز مي کند به جاي اين که هر هفته اين کار را انجام دهد. و اين کار متخصصان بهينه سازي سايت موتور هاي جستجو (سئو سايت) را سخت تر مي کند تا دقيقا بفهمند رتبه واقعي يک طراحي سايت و نيز سئو وب سايت چند است. تاکتيک ديگر گوگل جلوگيري از طراحي وب سايت هايي است که اقدام به فروش لينک وب سايت هاي ديگر به منظور افزايش رتبه در طراحي سايت خود مي کنند. از طرفي گوگل به راحتي نمي تواند از اين تاکتيک استفاده کند زيرا بايد ريسک رتبه مناسب ندادن به يک وب سايت خوب را بپذيرد.

سئو وب سايت و لينک گذاري

به مرحله اي رسيده ايم که شما واقعا بايد کاري را انجام دهيد. گرچه سخت است ولي گرفتن يک PageRank بالا براي طراحي سايت بايد جزو استراتژي طولاني مدت شما درسئو و بهينه سازي وب سايت باشد .
تنها راهي که طراحي سايت شما قادر است PageRank کسب کند اين است که لينک طراحي وب سايت شما در حداقل يک وب سايت که در حال حاضر داراي PageRank است قرار بگيرد، اين به اين معناست که گرفتن يک تن لينک در طراحي سايت هايي که داراي PageRank صفر هستند به امتياز وب سايت شما هيچ کمکي نخواهد کرد. در صورتي که قرار گرفتن لينک طراحي وب سايت شما در وب سايتي با PageRank شش مي تواند به زودي طراحي سايت شما را به PageRank شش برساند ، اگر طراحي وب سايت شما توسط گوگل از نظر سئو سايت بررسي شده و داراي تعداد انبوه لينک به ديگر طراحي وب سايت ها نباشد.
پروسه ي افزايش
رتبه ی صفحه طراحي سايت و سئو وب سايت به طور مستقيم به کسب لينک بستگي دارد. کسب لينک به معناي قرار گرفتن لينک طراحي سايت شما در وب سايت هاي ديگر به طور طبيعي و يا از طريق خريد لينک مي باشد.

در بهينه سازي وب سايت

اولين و مهم ترين اقدام سئو (SEO) که بايد بر روي صفحات خود انجام دهيد تگ عنوان (title tag) مي باشد.
بسياري از افرادي که از طريق منابع خارجي و يا ويرايشگر متن (WYSIWYG) استفاده مي کنند، قرار دادن تگ meta را که مي تواند براي آن ها محبوبيت زيادي در موتور هاي جستجو و مقوله ی سئو سايت داشته باشد را فراموش مي کنند.
فوايد استفاده از تگ هاي عنوان که در بهينه سازي سايت استفاده مي شود شامل بخش های زیر مي باشد :
– کاربري که براي کلمه کليدي شما جستجو کرده است، در صورتي که عنوان طراحي سايت شما مثل عبارت جستجو شده باشد، لينک و عنوان طراحي وب سايت شما را به صورت مشخص (هاي لايت، پررنگ، bold) شده مشاهده مي کند و اين به طور قطع مي تواند تعداد کليک براي طراحي وب سايت شما را افزايش دهد، نسبت به وقتي که از تگ عنوان استفاده نشده است.
– باعث افزايش رتبه بندي (ranking) شما در موتور هاي جستجو خواهد شد .
– به موتور هاي جستجو کمک مي کند تا بين صفحاتي که ممکن است شبيه هم باشند تفاوت قائل شود .
_افزايش تعداد کليک به واسط سئو
اگر شما براي عبارت ” کلاه هاي رايگان ” rank #? داشته باشيد، هنگامي که کاربري عبارت ” کلاه هاي رايگان ” را جستجو مي کند، در صورتي که عبارت جستجو شده در عنوان طراحي وب سايت شما موجود نباشد، کاربر فرق زيادي ميان طراحي سايت شما و ديگر طراحي وب سايت ها مشاهده نمي کند .
در صورتي که عنوان طراحي سايت شما شامل کلمه کليدي مورد نظر شما باشد، کاربر با جستجوي کلمه کليدي، عنوان طراحي وب سايت شما را به صورت پر رنگ و مشخص (bold) مشاهده مي کند و اين به مقدار بسيار زيادي ميل کاربر را براي مشاهده طراحي وب سايت/span> شما افزايش مي دهد .

بهبود رنکينگ در اجراي سئو سايت

اکثر مردم اعتقاد دارند که عنوان طراحي سايت جايي است که بايد نام تجاري و يا نام دامنه خود را ذکر کنند. اين کاملا اشتباه است و عنوان صفحات يکي از آسان ترين راه هايي است که شما مي توانيد به موتور هاي جستجو از منظر سئو سايت بگوييد که صفحه مورد نظر از طراحي وب سايت شما در چه موردي است و نيز صفحات طراحي سايت شما چگونه طبقه بندي شده اند. در حالي که بسياري از افراد به عنوان صفحات از منظر سئو سايت توجه ندارند، موتور هاي جستجو به آن توجه مي کنند .
شما مي توانيد با قرار دادن مهم ترين کلمات کليدي در عنوان طراحي سايت خود، از اين فرصت استفاده کنيد براي اين که رتبه بالايي را براي کلمات کليدي مورد علاقه خود بدست بياوربد. اگر شما هنوز مايليد که عنوان طراحي وب سايت شما شامل نام شرکت و يا دامين شما ياشد، مي توانيد نام تجاري و يا دامين طراحي سايت خود را بعد از کلمات کليدي و بعد از خط فاصله قرار دهيد که از نظر سئو سايت موثرتر خواهد بود.( مثلا ” کلاه هاي رايگان - yourcompany.com “) بدين منظور که نشان دهيد اين کلمات کليدي از منظر سئو وب سايت براي شما بسيار مهم هستند.

سئو سايت و اثر محتوا

مثل يک موتور هاي جستجو بودن آسان نيست . آن ها روز و شب در وب مي خزند و اطلاعات را از وب دريافت مي کنند و سعي مي کنند آن ها را بر اساس شيوه سودمندي ذخيره کنند تا کاربران بتوانند چيزهايي را که به دنبالش هستند بيابند . کار آن ها را ساده تر کنيد . به طور شفاف و واضح عنوان و موضوع هر صفحه را با استفاده از تگ عنوان مشخص کنيد و به سئو سايت کمک کنيد تا بتواند بين صفحات به راحتي وجه تمايز قائل شود .
شما ممکن است دو صفحه در طراحي سايت خود داشته باشيد که بسيار به هم شبيه باشند و با کمي تفکر بتوان دريافت که ميان آن ها تفاوت هايي هست . اجازه ندهيد تا موتور هاي جستجو نظرشان را براي شما ترسيم کنند زيرا ممکن است اشتباه کنند ، در عوض براي آن ها تصميم گيري کنيد و تفاوت ها را خوتان برايشان بيان کنيد . اين باعث مي شود که طراحي وب سايت شما از دوگانه شدن محتوا هم مصون بماند که در آينده با عمق بيشتري بررسي خواهد شد.

پروسه سئو سايت

بهينه سازي سايت در موتور هاي جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه هاي برتر و صفحات اوليه موتور هاي جستجو نيست، بلکه به معناي جذب ميزان ترافيکي است که شما از طراحي سايت خود انتظار داريد. اگر شما براي عبارت ” کلاه هاي پشمی ” rank #? داشته باشيد، هنگامي که کاربري عبارت ” کلاه هاي پشمی ” را جستجو مي کند، در صورتي که عبارت جستجو شده در عنوان طراحي وب سايت شما موجود نباشد، کاربر فرق زيادي ميان طراحي سايت شما و ديگر وب سايت ها مشاهده نمي کند .
نمودن در سئو bold با اين که در ده سال اخير اينترنت به ميزان قابل توجهي تغيير کرده است ولي چيزي که همچنان در سئو سايت ثابت مانده است روشي است که وب مستر ها مطالب و سرفصل هاي مهم طراحي سايت شان را با آن مشخص مي کنند. سرفصل هاي يک صفحه معمولا با تگ هاي header مشخص مي شوند. ( از "<h1>" تا "<h6>") و همچنين مطالب مهم در تگ هاي bold قرار مي گيرند تا اطمينان حاصل شود که کاربر به اين مطالب توجه بيشتري نشان مي دهد. نه تنها اين مطالب توجه کاربران را به خود جلب مي کند بلکه به عنوان يک شاخص ابتدايي در اختيار موتور هاي جستجو قرار مي گيرد تا بفهمند صفحه مورد نظر درباره چه چيزي صحبت ميکند و چه قسمت هايي از آن مهم تر هستند .

بهينه سازي وب سايت و تگ h

تگ هاي header راه بزرگي هستند تا رتبه بندي (ranking) خود را در موتور هاي جستجو بالا ببريد. به عنوان مثال اگر شما صفحه اي در مورد ” کلاه هاي پشمی ” داريد، بهترين راه براي مشخص کردن آن گذاشتن يک تگ header به صورت زير در ابتداي صفحه است تا به بهترين وجه به کاربران و موتور هاي جستجو از ديد سئو نشان دهيد که اين صفحه از طراحي سايت شما در مورد چه چيزي صحبت مي کند :

در سئو وب سايت تاثير تگ h

البته با توجه به استراتژي هاي ديگر موتور هاي جستجو اين مهم است که از به کاربردن تعداد زيادي کلمات کليدي خودداري کنيم و يک قاعده خوب براي اين کار اين است که در هر صفحه حداکثر از سه تا چهار تگ header استفاده کنيم و بعد از تگ هاي header حداقل يک پاراگراف متن داشته باشيم .
صفحه اي که شامل تعداد زيادي تگ header باشد براي موتور هاي جستجو شبيه به spam به نظر مي رسد و براي کاربران مفيد نخواهد بود. italic ،bold و emphasis بعد از اين که از تگ هاي header در صفحه خود استفاده کرديد، هنوز کار شما به اتمام نرسيده است و هنوز ابزارهاي زيادي هست که شما مي توانيد براي هدفمند سازي کلمات کليدي طراحي سايت خود از ديد سئو و بهينه سازي سايت استفاده کنيد . هنگامي که کلمات کليدي را در صفحات خود به کار ميبريد مهم است که اين کلمات را به همراه تگ هاي bold يا italic يا emphasis به کار بريد تا مطمئن شويد موتور هاي جستجو پي به مهم بودن اين کلمات مي برند .
بسياري از افراد در صفحات خود از انيمشن هاي فلش و يا تگ هاي span به وسيله css ، بسيار استفاده مي کنند و اين درحالي است که موتور هاي جستجو به سختي قادر به تشخيص اين ها مي باشند. پس با استفاده از تگ های ساده ي html که در بالا ذکر شد کار را براي موتور هاي جستجو آسان کنيد .

.

منبع: واحد تحقيقات و توسعه نونگار

9

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 1 + 0 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم