/ / /
11 روش برای ارتقا کسب و کارهای کوچک

11 روش برای ارتقا کسب و کارهای کوچک

  • تاریخ انتشار 1394/07/06
  • .
  • 6609
  • .
  • گروه رازهای شروع کسب و کار

بررسی انجام شده در فهرست پنج هزار شرکت موفق در کسب وکار نشان می دهد تعداد زيادی از اين شرکت ها روش های مشترکی برای موفقيت دارند. درآمدزايی و موفقيت در کسب وکار لزوما به تعداد کارکنان شرکت مرتبط نيست، بلکه به طور مستقيم به ميزان اعتماد ايجاد شده نزد مشتريان، ارتباط دارد. در اين نوشتار راهکارهايي برای رقابت کسب و کارهای کوچک با شرکت های بزرگ ارائه می شود.

1) کسب وکار خود را هميشه چابک نگه داريد

تا حد امکان سعی کنيد سازمان خود را چابک و چالاک نگه داريد. بسياری از صاحبان کسب وکار گمان می کنند اضافه کردن افراد جديد به سازمان می تواند به سرعت عمل آن کمک کند، درحالی که بررسی ها نشان می دهد از مزايای مهم کارکنان کمتر در يک سازمان نوآوری و بهره وری بيشتر کارکنان با توجه به محدوديت های زمانی است.

2) به طور مستمر نوآوری داشته باشيد

اين روزها با توجه به سرعت تغييرات، نوآوری در کسب وکار يک ضرورت جدی است. يادتان باشد برای نوآوری در محصول يا خدمت بايد از خود هوشمندی و سرعت عمل به نشان دهيد، چراکه ساير رقبا هرگز به انتظار شما نمی نشينند.

article_image_one_385.jpg

3) برنامه ويژه ای برای مشتريان وفادار خود داشته باشيد.

با روش های متنوع، مشتريان وفادار خود را مشعوف کنيد. اين شبيه به کاری است که شرکت های هواپیمایی برای مشتريان پرسفر خود انجام می دهند.

4) برند شخصی خود را تقويت کنيد

اين يکی، اگر به طور مناسب انجام شود، آسان است. داشتن برند شخصی قوی در راه اندازی و ورود به بازار می تواند به سرعت به موفقيت کسب وکار شما کمک کند.

5) هميشه شور و اشتياق داشته باشيد

همه ما به خوبی می دانيم وقتی رهبر يک کسب وکار شور و اشتياق داشته باشد، نتايج بسيار مناسبی در انتظار او و سازمانش خواهد بود. هميشه سعی کنيد با روحيه جست وجوگری، به دنبال فرصت های جديد و ايجاد مدل های جديد و نوآورانه در کسب وکار خود باشيد. هرگز شور و اشتياق خود را از ديگران پنهان نکنيد، بلکه اجازه دهيد نيروی محرکی قوی برای کارکنان شما باشد.

6) خدمات خود را گسترش دهيد

يکی از ويژگی های خوب کسب وکارهای کوچک آن است که می توانند در ارائه خدمات برای خود مزيت رقابتی جدی ايجاد کنند. سعی کنيد از تمامی نيازها و انتظارات مشتريان خود به خوبی آگاه شويد و خدمات خود را بر اساس اين موارد برنامه ريزی و ارائه کنيد. برای ارائه خدمات پس از فروش زيرکی و تدبير نشان دهيد. مطابق با قانون پارتو، 80 درصد رضايت مشتريان در 20 درصد خدمات مناسبی که ارائه می شود، تامين خواهد شد.

7) ثروت در بازارهای گوشه (niche) پنهان شده است

با عرض پوزش بايد به شما يادآوری شود «همه جامعه» بازار هدف شما نيست! برای موفقيت بايد تمرکز داشته باشيد و جامعه هدف بازار خود را به خوبی شناسايي کنيد. بررسی کنيد که جامعه هدف شما چه مشکلاتی دارند که به کمک شما قابل حل شدن است؟ يا اينکه چگونه می توانيد ارزش افزوده ای به کسب وکار يا حتی زندگی آنها اضافه کنيد؟ شما چگونه می توانيد به آنها محصول يا خدمتی ارائه دهيد که شرکت های بزرگ برای انجام آن دچار مساله هستند. يادتان باشد ثروت در بازارهای فراموش شده (niche) پنهان شده است!

8) هميشه بزرگ فکر کنيد!

به اينکه اندازه کسب وکار شما کوچک است توجه نداشته باشيد. هميشه به اهداف بزرگ فکر کنيد. يادتان باشد ايجاد چشم اندازهای بزرگ، شما و کارکنانتان را به انجام کارهای بزرگ وا می دارد.

9) قبل از سرعت گرفتن، دورخيز کنيد!

وقتی سازمانی فاقد برنامه، اهداف و مقاصد روشن و واضحی باشد، حرکت کردن آن با هر سرعتی ممکن است به سقوط آن منجر شود. بنابراين لازم است زمانی را برای برنامه ريزی، هدف گذاری و تحقيقات بازار اختصاص دهيد. اگر بدون شناسايي کامل مشتريان، رقبا و وضعيت بازار حتی بر يک موتور جت نيز سوار شويد، مقصد شما جايي غير از شکست نخواهد بود. بنابراين قبل از سرعت گرفتن بهتر است با انجام اين اقدامات دورخيز کنيد!

10) برای راه اندازی کمپين بازاريابی خود تا آخرين لحظه صبر نکنيد!

يکی از مسائل مهم در کسب وکارهای کوچک تعلل و وقت کشی در راه اندازی کمپين های بازاريابی است. اين روزها با وجود فعال بودن شبکه های اجتماعی، اتلاف وقت در بازاريابی هرگز قابل قبول نيست. شما می توانید در بازه های زمانی مناسب – مثلا روزانه يا هفتگی - برای مشتريان خود به تدريج ذهنيت مناسبی نسبت به محصول يا خدمت خود ايجاد کنيد. اطمينان داشته باشيد مشتريان برای انتخاب شما تصميم فوری نخواهند گرفت و نياز است نام برند تجاری شما را بارها و بارها ديده و شنيده باشند.

11) برای کسب وکار خود يک ارتش تبليغاتی به وجود آوريد.

برای تبليغات کسب وکار خود از مشتريان راضی استفاده کنيد. اين افراد می توانند بهترين ابزار تبليغاتی برای شما باشند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، ايميل يا هر شکل ديگر، ارتباطات خود را به طور مستمر با آنها حفظ کنيد.

بدون ترديد ده ها روش خلاقانه ديگر برای رقابت کسب وکارهای کوچک با شرکت های بزرگ وجود دارد که شايد راهکارهايي که در اين نوشتار ارائه شد کم هزينه ترين آنها باشد. آيا شما نيز می توانيد به اين فهرست راهکار جديدی اضافه کنيد؟

7

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 2 + 5 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم