/ / /
کاربران از نسخه موبایل سایت شما چه انتظاراتی دارند

کاربران از نسخه موبایل سایت شما چه انتظاراتی دارند

  • تاریخ انتشار 1394/03/16
  • .
  • 6523
  • .
  • گروه رازهای طراحی وب سایت

بهینه سازی وب سایت برای موبایل، بسیار وسیع و سخت است. و این مسئله کاملا منطقی است. شروع کار از اولین مرحله، بسیار سخت خواهد بود. گوگل نیز چنین مسئله ای را تشخیص داده است. تیم آنا لیتیکس گوگل یک مطالعه انجام داده است که در آن، خواسته های کاربران از سایت های موبایل، بیان شده است. این مطالعه، در Marketing Land بیان شده و دو گزارش مفید، معرفی شد. من سعی می کنم خلاصه ای از آن را برای شما بیان نمایم.

هنوز نتوانسته اید وب سایت خود را برای موبایل، بهینه سازی کنید؟ یا بدتر، هنوز کار خود را شروع نکرده و حتی نمی دانید کار را از کجا، شروع کنید؟ من امروز شما را راهنمایی می کنم تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.
در این گزارش ، با نشان دادن خواسته های کاربران موبایل های هوشمند، به بهینه سازی سایت موبایل شما کمک می کند.پس از بهینه سازی، کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما افزایش پیدا کند. با استفاده از این داده ها، شما می توانید کاری کنید، که رویای کاربران موبایل به واقعیت تبدیل شود! ما این مطالعه را خلاصه کرده، و نکاتی را بیرون کشیده ایم، که به شما در بازاریابی موبایلی کمک می کند.

article_image_one_124.jpg

کاربران موبایل های هوشمند، چه تجربه ای را در زمان استفاده از مرورگرهای موبایل، از سر می گذارنند.

نکات مهم در تجربه کاربری وب سایت های موبایل

1. ۹۶ درصد کاربران تلفن هوشمند، با سایت های مواجه شده اند که برای موبایل، طراحی نشده اند. پس شما اگر وب سایت خود را بهینه سازی نکرده اید بسیار عقب هستید.

2. ۶۷ درصد کاربران، ترجیح می دهند، از سایت های موبایل محور(موبایل فرندلی یا ریسپانسیو ) خرید کنند.

3. ۷۴ درصد کاربران، در صورت موبایلی بودن، دوباره به سایت بر می گردند. ( نرخ بازگشت بازدید کننده یکی از مهمترین نکات تاثیر گذار بر موتور های جستجو و نیز افزایش فروش شماست )

4. از طرف دیگر، ۷۹ درصد کاربران که به خواسته های خود در سایت های غیر موبایل نمی رسند، در سایت های دیگر، به دنبال اطلاعات دلخواه می گردند.این یعنی از دست دادن مشتری.

5. به علاوه، ۵۲ درصد کاربران، بیان کرده اند که تجربه بد موبایل، باعث شده است، تمایل کمتری به استفاده از خدمات و محصولات شرکت پیدا کنند.

6. و حتی اگر کاربران از تجارت خوششان بیاید، ۵۰ درصد کاربران، کمتر از خدمات و محصولات شرکت دارای سایت غیر موبایلی، استفاده می کنند.

7. ۴۸ درصد کاربران، بیان کرده اند که سایت های دارای بهینه سازی کم برای موبایل، باعث آزار و عصبانیت آنها شده است. ۳۶ درصد فکر می کردند که زمان خود را هدر داده اند.

8. ۴۸ درصد کاربران که گزارش کرده بودند، سایت شرکت، عملکرد خوبی در تلفن های هوشمند ندارد، فکر می کردند، این مسئله از عدم توجه شرکت به تجارتش، ناشی می شود و برای مشتری ارزشی قائل نیستند.

بهترین تجربه های کاربری از وب سایت های موبایل باعث موارد زیر شده است :

1. ۷۶ درصد کاربران، بعد از بازدید سایت موبایل، به دنبال خرید و یا هر نوع همکاری با تجارت شما می روند. ( البته فعلا )
2. ۶۱ درصد کاربران، بر روی کلیدهای هدایت کننده (call to action) در سایت موبایل کلیک می کنند؛ ۵۴ درصد دیگر، به شرکت ها، ایمیل می زنند.
3. ۵۳ درصد کاربران دوست دارند، برنامه ها را از سایت موبایلی دانلود کنند.
4. ۴۸ درصد کاربران، بعد از مشاهده سایت موبایلی، به صفحه های شبکه های اجتماعی تجارت ها، سر می زنند.
5. ۴۱ درصد کاربران، دوست دارند، فیلم را در سایت موبایلی، تماشا کنند.
6. ۷۸ درصد کاربران، دوست دارند، تنها به چند کلیک، اطلاعات دلخواه را پیدا کنند. همین درصد از کاربران، به دنبال، بار جست و جو(Search bar) هستند که به راحتی پیدا شده و قابل استفاده است.
7. ۷۶ درصد کاربران به سایت موبایلی تجارتی نیاز دارند که در اسکرین(صفحه) کوچک، بهتر قرار می گیرد. ۶۴ درصد آنها، بیان کردند که بهتر است، تنها به بالا و پایین اسکرول کنند، تا چپ و راست.
8. ۶۹ درصد کاربران، دوست دارند، کلیدهای بزرگتر را در سایت ببینند که انگشتانشان، بتواند راحت آنها را لمس کند.
9. ۷۴ درصد کاربران، دوست دارند سایت های موبایلی تمیز و موثر(قابل استفاده)، به نظر برسند.
10. ۷۴ درصد کاربران، بیان کردند که بهتر است به سایت کاملا غیر موبایلی بروند، تا سایتی که کمی برای موبایل بهینه سازی شده است.
11. ۷۳ درصد کاربران، دوست دارند سایت موبایل شرکت، اطلاعات آنها را ذخیره کرده تا در بازدیدهای دوباره، نیازی به وارد کردن نداشته باشند.
12. ۷۳ درصد کاربران، بیان کردند که، دوست دارند، فرم های سایت، کوتاه تر باشند – فرم هایی که تعداد کمی سوال داشته و نیازی به اسکرولینگ زیاد ندارند.
آیا وب سایت خود را برای مخاطبین موبایل، بهینه سازی کرده اید؟ آیا این عناصر حیاتی را پوشش داده اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

7

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 8 + 2 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم