/ / /
راز موفقیت سایت برای کسب رتبه ی اول در موتورهای جستجو

راز موفقیت سایت برای کسب رتبه ی اول در موتورهای جستجو

  • تاریخ انتشار 1396/05/07
  • .
  • 3588
  • .
  • گروه رازهای طراحی وب سایت

با آغاز سال 2014، به نظر میرسد که اکوسیستم جستجو، پیچیده تر از قبل نیز شده باشد. تقریبا همه شما تشویق به استفاده از محتوای سئو، خرید ابزارهای سئوی بیشتر، مشاوره با متخصصین سئو، تحلیل اطلاعات مربوط به رقبا و از همه مهمتر جلوگیری از خریداری لینک و… میکنند تا در نهایت بتوانید مزه ی موفقیت سئویی که لایق آن هستید را بچشید.

محتوای وب سایت
سعی کنید در وب سایتتان به مشتریان خود اطلاعاتی را که نیاز دارند ارائه دهید. صفحه اصلی وب سایت شما باید شامل موارد زیر باشد:
درباره شرکت شما، توضیح درباره کار و تجارت شما، معرفی محصولات و سرویس هایی که ارائه می دهید و مهمتر از همه نمایش آن چه که شما را از سایر رقبا متمایز می نماید.

حتماً بخوانيد :عوامل موفقیت تولید محتوا


بروز رسانی
بروز رسانی و آپدیت مرتب وب سایت از دیگر عوامل موفقیت یک وب سایت می باشد. سعی کنید وب سایت خود را بروز نگه دارید. یک وب سایت غیر فعال با اطلاعات قدیمی باعث دفع بازدید کننده می شود و این حس را تقویت می کند که نمی تواند از وب سایت شما اطلاعات مورد نیازش را دریافت نماید.

دسترسی آسان به محتوای وب سایت
برای موفقیت یک وب سایت باید دسترسی به قسمت های مختلف روان باشد. مطمئناً گذراندن بازدید کننده از مسیرهای پیچ در پیچ برای ارائه اطلاعات مورد نیازش و هدایت او به صفحات مختلف وب سایت می تواند باعث سردرگمی و خروج از وب سایت شود. سعی کنید هر بازدید کننده ای حداکثر با سه کلیک به مطلب مورد نیازش دسترسی پیدا نماید. هر قدر هم که اطلاعات شما تنوع داشته باشد باید سعی کنید حداقل مسیر ممکن را برای انتقال اطلاعات به بازدید کنندگان وب سایت، انتخاب نمایید.

جستجوگر داخلی برای وب سایت
اگر وب سایت شما در ابتدای کار است و هنوز تعداد صفحات و محتویات آن زیاد نشده است از همین حالا به فکر جستجوی داخلی در وب سایت خود باشید. طبق آخرین آمارها بیش از 23درصد کاربران وب سایت ها از جستجوی داخلی استفاده می نمایند. وجود یک جستجوگر داخلی در وب سایت شما به کاربران کمک خواهد کرد تا به مطالب مورد نظر خود راحت تر دسترسی پیدا نمایند.

حتماً بخوانيد :رابطه ی بین سئو سایت و گرافیک سایت

مشخص بودن لینک های وب سایت
کاربر و بازدید کننده وب سایت شما باید بتواند به راحتی لینک های شما را تشخیص دهد و براحتی آنها را پیدا نماید. رنگ نوشته هایی که لینک دار هستند متفاوت باشد. سعی کنید با تغییر رنگ محتوای لینک، تغییر اندازه، لینک ها را متفاوت با نوشته های ساده بسازید تا کاربران بدون هیچ مشکلی بتوانند آنها را تشخیص دهند.

انتخاب نام دامنه مناسب:
یک قانون طلایی در این مورد داریم که می گوید کاری کنید که در ذهن بازدید کننده خود باقی بمانید. یکی از راه حل ها استفاده از نام های مناسب برای نام وب سایت است. اسم وب سایت شما می تواند نام کسب و کار شما یا نام فعالیتی باشد که شما انجام می دهید. هیچگاه از اسامی طولانی و جمله ها برای ثبت نام وب سایت خود استفاده نکنید. علاوه براین اگر می خواهید به هر دلیلی نام دامنه خود را عوض کنید، برای اینکه رتبه قبلی وب سایت را از دست ندهید بهتر است از سرویس تغییر مسیر آدرس وب سایت قبلی استفاده کرده و نام قدیم را به آدرس جدید تغییر دهید.

نکات دیگری که در میان مهمترین نکات طراحی وب سایت، هستند عبارتند از:
ظاهر سایت، انطباق استانداردها. وب سایت کارآمد باید از نظر بصری خیره کننده، عاری از هرگونه باگ و مشکل و پر از اطلاعات با ارزش باشد.

موارد بسیاری در موفقیت و بهینه سازی وب سایت وجود دارد که در اینجا چند مورد از آنها را بررسی کردیم. امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشد.

26

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 3 + 0 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم