/ / /
نقش آیکن ها در جذابیت طراحی سایت

نقش آیکن ها در جذابیت طراحی سایت

  • تاریخ انتشار 1397/07/24
  • .
  • 1218
  • .
  • گروه رازهای طراحی وب سایت

بعد از ورود مخاطب به سایت شما، ظاهر وبسایت اولین چیزی است که مورد توجه قرار میگیرد و گاهی اوقات ممکن است ظاهر سایت شما به حدی برای کاربر خسته کننده و تکراری باشد که علاقه ایی به گشت و گذار در آن نداشته باشد. برای داشتن سایتی زیبا استفاده بجا و مناسب از آیکن ها یک راه کاربردی است . در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه به کمک آیکن ها سایت کاربرپسند و کاربردی داشته باشید.

1. در تعامل با مشتری خلاق باشید
شما می توانید با طراحی تعدادی آیکون جذاب، مخاطب را به گذراندن زمان بیشتری در سایت تان ترغیب کنید. مشتری برای خرید کالا یا دریافت خدمات به سایت های اینترنتی مراجعه می کند. حالا با کمی خلاقیت می توانید مشتریان را تشویق کنید که سایت شما را از بین وب سایت های متعدد انتخاب کنند.

برای این کار باید آیکون ها را به نحوی طراحی کنید که مشتری را به تعامل بیشتر تشویق کند. توجه کنید که استفاده از آیکون ها به مکان و موقعیت خاصی محدود نمی شود. نماد های روتین و معمول، جذابیتی برای جلب نظر مخاطب ندارند پس از یک زاویه دیگر به مسائل نگاه کنید و طرحی بدهید که مخاطب تا به حال شبیه آن را ندیده باشد. درسته که خلاق بودن هیچ وقت کار ساده ای نبوده اما به خاطر داشته باشید یک طرح جالب، همیشه تو ذهن می ماند. این مورد را همیشه به خاطر داشته باشید که مشتری، شما را تنها به دلیل وجه تمایزی که با سایرین دارید انتخاب می کند.

2. استفاده از آیکون ها در فهرست
به منظور بازاریابی و فروش بیشتر، سعی کنید ویژگی های منحصر به فرد خود را به شکل مناسب و جذابی فهرست کنید. این کار را می توانید با استفاده از آیکون های جذاب و با کمک روندهای رایجی که در طراحی سایت به کار میروند انجام بدهید. فهرست ها معمولا ملال آور و خسته کننده هستند بنابراین افزودن آیکون می تواند به فهرست ویژگی ها، ظاهر جذاب تری بدهد.

حتماً بخوانيد :۸ روش برای بهبود فوترهای معمولی و رایج

3. استفاده مناسب از انیمیشن ها
لزومی ندارد همیشه آیکون ها ثابت و ایستا باشند، می توانید برای افزایش بهره وری یک آیکون، آن را متحرک طراحی کنید. این کار تاثیر شگفت انگیزی در جلب توجه مخاطب دارد. قبل از آنکه آیکون مد نظرتان را متحرک کنید، ابتدا بر هدفی که در ذهن دارید تمرکز کنید و مطمئن بشوید که انجام این کار لازم هست یا نه. مورد دیگری که حتما باید به آن توجه کنید، رعایت تناسب سایت و حد اعتدال در به کار بردن انیمشن هست. تصاویر گرافیکی متحرک اگر بیش از حد تکرار بشوند نه تنها تاثیر مثبتی در طراحی سایت ندارند بلکه تمرکز مخاطب را هم از بین می برند.

4. با در نظر گرفتن آیکون مناسب، خدماتی که ارائه می دهید را متمایز کنید
استفاده از آیکون ها در طراحی سایت نه تنها جذابیت ظاهری دارد بلکه خوانایی متن را هم افزایش می دهد. با این وجود، مطمئن شوید آیکونی که طراحی کردهاید، با محتوا صفحه ارتباط دارد و سعی کنید تا جایی که امکان دارد از طرح های ساده و مینیمال استفاده کنید. قبل هر کاری باید زمینه ای که می خواهید با آیکون، آن را معرفی کنید بشناسید و در ادامه به یافتن ایده مناسب برای طراحی فکر کنید، از رنگ گرفته تا سبک باید قبل از پیاده سازی کاملاً مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

5. منوی سایت
نظر طراحان و توسعه دهندگان مختلف در این مورد متفاوت است، اما می تواند از آیکون، در منوهای سایت استفاده کنید. شما می توانید طرح ها و شکل هایی که جذاب به نظر می رسند را با هم ترکیب کنید تا ظاهر جذاب تری برای طراحی سایت تان ایجاد کنید. این کار تقریباً کل وب سایت شما را منحصر بفرد می کند.

نقش آیکن ها در طراحی سایت

6. چرا بعضی از گزینه های فهرست آیکون ندارند؟
در فهرست سایتی که محصولات و یا خدمات متعددی ارائه می کند، تمامی آن ها باید یک آیکون منحصربفرد داشته باشند. فرض کنید چند مورد در فهرست محصولات، بر خلاف سایر کالا ها آیکون نداشته باشند. احتمالا این حس به شما دست می دهد که این محصول بخصوص آن قدری که باید، اهمیت نداشته که برای همه محصولات آیکون طراحی شده به جز این! به این نکته در طراحی سایت حتما دقت کنید چون اشتباهاتی از این دست زیاد تکرار می شوند.

7. جایگذاری
بسته به اینکه هدف از استفاده یک آیکون چیست، باید آن را در موقعیت مناسبی قرار بدهید. آیکون ها همیشه کاربر پسند هستند به همین خاطر استفاده از آن ها در وبسایت ها رواج داره و از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و به نظر می رسد که همیشه جذابیت دارند؛ بنابراین سعی کنید در طراحی آیکون کمی خلاقیت به خرج بدهید. آیکون ها را در ستون جانبی، هدر، فهرست ویژگی ها، یا حتی اگر با کسب و کارتان تناسب دارد، در عناوین استفاده کنید.

نتیجه گیری
قبل از طراحی آیکون سایت، مطمئن شوید که مسیر درست را دنبال می کنید. در این زمینه می توانید از متخصصان حرفه ای طراحی آیکون هم کمک بگیرید و مطمئن باشید که نتیجه مناسبی خواهید گرفت. سعی کنید کار منحصر به فردی را از خود به نمایش بگذارید و نسبت به سایرین عملکرد بهتری داشته باشید تا بهترین نتایج را کسب کنید.

2

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 0 + 0 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم