تفاوت XAMPP و WAMP چیست؟

  • تاریخ انتشار 1397/08/29
  • .
  • 2214
  • .
  • گروه رازهای طراحی وب سایت

شما به عنوان یک طراح سایت، پس از طراحی و پیاده سازی، اولین کاری که قبل از گذاشتن سایت روی اینترنت لازم است انجام دهید تست سایت و بررسی Errorها یا باگ های آن می باشد. برای انجام این کار باید ابتدا سیستم خود را به یک سرور محلی تبدیل کنید تا بتونید سایتی که حاوی کدهای PHP میباشند را تست کنید و سپس آن را روی Host قرار دهید. نرم افزارهایی مانند XAMPP و WAMP به شما در انجام این کار کمک می کنند.

XAMPP چیست ؟
XAMPP همان طور که از نامش مشخص است برای شبیه سازی لوکال هاست بر روی سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرد. در XAMPP ما سیستم عامل یاOS ، پایگاه داده یاDatabase ، زبان اسکریپت نویسی یا Scripting Language و فضای ذخیره سازی یا Host را در اختیار می گیرم و به همین شکل Apache و MySQL و Perl و PHP در هنگام نصب نرم افزار XAMPP به سادگی و تنها کلیک کردن چند دکمه انجام می شود. توجه کنید که از این سری نرم افزارها در اینترنت ممکن است زیاد باشد اما یکی بهترین های آنها مطئنا XAMPP می باشد.
از XAMPP برای نصب، تست، برنامه نویسی و اجرا کردن نرم افزارهای تحت وب باز متن یا Open Source در سیستم عامل ویندوز برای برنامه نویسان PHP و Perl استفاده میشود که توانایی کار کردن با خود سیستم عامل لینوکس را ندارند. در واقع این نرم افزار یک شبیه ساز وب سرور و تمامی مخلفات لینوکسی آن در ویندوز می باشد و شما تقریبا همه نرم افزارهایی که در قالب Web Application در زبان های برنامه نویسی PHP و Perl نوشته شده اند را می توانید در این محیط نصب و راه اندازی و تست و البته توسعه دهید.

WAMP چیست ؟
WAMP یک ابزار قدرتمند مبتنی بر پلتفرم ویندوز می باشد که سیستم شما را به یک سرور محلی (Local Server) تبدیل می کند. این کلمه از عبارات Windows, Apache, MySQL, PHP تشکیل شده است که بیانگر این است از چه ابزار ها و تکنولوژی هایی استفاده می کند.
WAMP برای توسعه و تست برنامه های نوشته شده به زبان PHP روی سیستم عامل ویندوز مناسب می باشد.


تفاوت XAMPP و WAMP
1- XAMPP در سِت کردن تنظيمات دلخواه شما کمي راحت تر از WAMP هست.
2- XAMPP از نظر مصرف حافظه RAM از WAMP بهتر عمل ميکند ولي از نظر هارد XAMPP به خاطر سرويس ftp و.. که بيشتر ارائه ميدهد حجم بيشتري را مصرف ميکند.
3- اگر از CMS هايي مثل جوملا و وردپرس استفاده مي کنيد WAMP را پيشنهاد ميدهيم چون XAMPP خطاهاي زيادي را نشان ميدهد. البته از منوی تنظيمات ميتوان درست کرد .
4- WAMP مخصوص ويندوز است ولي XAMPP مولتي پلتفرم هست.

4

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 9 + 6 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم