/ / /
9 نکته برای جذب مشتری و افزایش فروش

9 نکته برای جذب مشتری و افزایش فروش

 • تاریخ انتشار 1394/04/31
 • .
 • 3790
 • .
 • گروه رازهای افزایش فروش

آيا شما از رويکرد هاي خود برای جلب مشتريان مطمئن نيستيد يا فکر می کنيد پيام گيج کننده ای برای فروش به مشتريان ارسال می کنيد ؟پيدا کردن مشتريان جديد برای خريد محصول يا خدمت بخش مهمی از فرآيند کلی فروش است. آيا شما محصول يا خدمت بسيار مناسبی در اختيار داريد و تاکنون موفق به جلب مشتری خوبی برای خريد آن نشده ايد؟در اين نوشتار راهکارهايي برای جذب مشتريان بيشتر به شما ارائه خواهد شد :

1. مشتری خود را به طور کامل شناسايي کنيد .

فکر می کنيد چه کسانی احتمالا علاقه مند به خريد از شما هستند و بلافاصله به خريد اقدام می کنند ؟برای مشتريان يک نماد خلق کنيد و سوالات زير را بپرسيد :

چند ساله هستند ؟

جنسيت آنها چيست؟

آيا بچه د ارند ؟

ميزان درآمد شان چقد ر است؟

ميزان تحصيلات آنها چقد ر است؟

article_image_one_252.jpg

2. فراموش نکنيد مردم به دنبال خريد ارزش هستند .

مشتريان محصول نمی خرند، بلکه نتايج به دست آمده از محصول شما را خريداری می کنند. بنابراين يکی از مهم ترين اقدامات آن است که فرآيند فروش خود را شناسايي و استخراج کنید و آن را با تهيه فهرستی از منافع و ارزش هايي که مشتری با خريد محصول يا خدمت شما به د ست می آورد ، آغاز کنيد .کمپين بازاريابی شرکت کوکاکولا با شعار «share a coke» يا «يک کوکا با ديگری سهيم شو!» يکی از نمونه های موفق توجه به ارزش است. در اين کمپين شما می توانید برچسب کوکا را با نام شخص مورد نظر تهيه کنید و به او بدهيد ! نوشيدن يک بطری کوکا که نام دوست شما روی آن درج شده، می تواند هر دو شما را بسيار خوشحال کند . جالب است بد انيد همين روش موجب افزايش 4 درصدی فروش شرکت کوکاکولا شده است.

3. مساله مشتری را به طور دقيق تعريف کنيد .

مشتری شما چه مساله ای دارد که شما می توانيد به حل آن کمک کنيد ؟ اگر مشتريان خود را به درستی بشناسيد ، مطمئن باشيد آنها برای حل مسائل خود به سراغ تان خواهند آمد .

 • گاهی مسائل روشن و آشکار هستند .

 • گاهی مسائل غير واضح و نامشخص هستند .

 • گاهی نيز مساله ای برای مشتری وجود ند ارد . اگر مشتری نياز يا مساله ای ند اشته باشد از شما خريدی نخواهد کرد .

4. مزيت های رقابتی خود را توسعه د هيد .

در بازاريابی و فروش تمايز مهم ترين اصل است. شما بايد بتوانيد به مشتريان خود نشان دهيد که محصولات و خدماتی که ارائه می دهيد چه تفاوت هايي دارد و مزيت های رقابتی آن نسبت به ديگر رقبا چیست.در بازار کاملا رقابتی امروز و با توجه به سطح آگاهی مشتريان، مهم ترين استراتژی تمرکز بر کيفيت است. برای مشتری امروزی اولويت اول کيفيت و پس از آن قيمت است. البته نبايد فراموش کنيد مزيت رقابتی برای مشتری تنها به کيفيت و قيمت ختم نمی شود .بلکه مشتری به عواملی چون دسترسی آسان، خدمات پس از فروش و موارد مهم ديگری نيز می اندیشد .

5. از شبکه های اجتماعی به نفع خود استفاد ه کنيد .

اين روزها روش های متنوعی برای معرفی محصولات و خد مات وجود د ارد . البته مهم ترین موضوع آن است که اغلب اين روش ها رايگان هستند . شما می توانيد از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، تلگرام، وایبر، اینستاگرام و حتی يک وبلاگ ساد ه کاملا به نفع خود استفاده کنيد و از طریق اين کانال ها، بيش از هر زمان دیگری به افراد دسترسی و با آنها ارتباط داشته باشید .

6. قيمت گذاری خود را به طور مناسب انجام د هيد .

برای اينکه بتوانيد بهترين قيمت را به مشتری ارائه د هيد ، در مورد رقبای خود تحقيقات بازار انجام د هيد . فراموش نکنيد قيمت ارائه شده به مشتری بايد معادل «ارزشی» باشد که وی درک می کند . شما تنها در صورتی می توانيد قيمتی بالاتر به مشتری ارائه کنيد که محصول يا خدمت شما برتری قابل توجهی نسبت به رقبا د اشته باشد .

7. تکنيک های مذاکره اثربخش را ياد بگيريد .

مذاکره کنندگان حرفه ای معمولا در رسيدن به راه حل و توافقی که برای طرفين مذاکره به رضايت منجر شود ، مهارت دارند . آنها برای رسيدن به وضعيتی که اصطلاحا «برد - برد » ناميده می شود تلاش می کنند که در نهايت رضایت هر دو طرف مذاکره را در پی دارد . معمولا بهترین مذاکره کنندگان سه کيفيت رفتاری مهم د ارند :

 • سوالات خوب می پرسند و د قيقا همان چيزی را پيدا می کنند که مشتری به آن نياز د ارد .

 • بسيار صبور هستند .

 • مذاکره کنندگان هميشه با آماد گی کامل وارد مذاکره می شوند .

8. برای حفظ و نگهداری مشتریان قبلی وقت بگذاريد .

مشتری که يک بار از شما خريد کرده، هميشه اين پتانسيل را دارد که مشتری دائمی شما باشد . اين ارتباط تنها با خلق اعتماد و ارائه ارزش به مشتری پايدار خواهد ماند .

9. برای مشتريان بالقوه خود شرايطی برای تجربه رايگان ايجاد کنيد .

بسياری از مشتريان بالقوه چنانچه فرصتی برای تجربه محصول يا خدمت شما داشته باشند ، تبديل به مشتری هميشگی خواهند شد . بنابراین با ايجاد کمپين های بازاریابی امکان تجربه رايگان برای آنها فراهم کنيد يا با ويدئويي کوتاه از اين تجربه، مشتريان را به سمت خود جذب کنيد .فراموش نکنيد حرفه فروش در زمان فعلی سريع تر از هميشه د ر حال حرکت است و در يک چشم بر هم زدن محصول يا خدمتی مشابه توسط رقبای شما ايجاد و به بازار عرضه می شود و تا به خود بياييد از قافله عقب مانده ايد . بنابراين مهم است بدانيد که فرصتی برای آزمون و خطا ند اريد .

 

3

جدیدترین مقالات طراحی سایت

گروه مقالات طراحی سایت

طراحی سایت ها

شماره تماس پشتیبانی:

شماره تماس پشتیبانی:

نظرات کاربران

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 3 + 9 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم