/ /
طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی
/ /
طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی

طراحی سایت خبری و اطلاع رسانی


سایت های خبری و اطلاع رسانی از جمله پربازدیدترین سایت های اینترنتی به شمار می روند. دلیل این موضوع اهمیت امر خبر و اطلاع رسانی از یک طرف و نیاز جامعه به دریافت جدید ترین اخبار اینترنت از طرف دیگر است. قطعا با توجه تعداد کاربر آنلاین اینترنت در ایران و آمارهای موجود، سایت های خبری در صورتی که طراحی مناسبی داشته باشند و محتوای مفیدی تولید کنند می توانند مخاطب قابل توجهی را به خود جذب نمایند.

 حتما خود شما هم جزء افرادی می باشید که هر روزه به دنبال یافتن و پیگیری اخبار جدید هستید و یکی از جاهایی که روزانه به آن سر می زنید شبکه های اجتماعی یا وب سایت های خبری می باشد. در هر کشوری حتی در  کشور خودمان وب سایت های خبری بسیار عالی وجود دارند که اخبار را به صورت دقیقه بروز رسانی نموده و کاربران می توانند به صورت آنلاین آن خبر را مطالعه نمایند.
یکی از مزیت چنین وب سایت هایی بازدیدکنندگان بسیار زیاد آنها می باشد چراکه معمولا در آنها متن زیاد وجود دارد و این همان چیزی می باشد که موتورهای جستجویی مانند گوگل به دنبال آنها هستند. بنابراین اگر شما هم صاحب وب سایتهای خبری باشید مطمئنا شرکت های دیگر در داخل وب سایت شما آگهی و تبلیغات خواهند داد و می تواند منبع مالی خیلی خوبی برای شما به حساب بیاید.

امکانات سایت خبری:
1.روتیتر و زیر تیتر
2.لید خبر
3.انتخاب سرویس های خبری
4.انتخاب تگ مرتبط
5.مدیریت اخبار
6.ایجاد و ویرایش و حذف اخبار
7.تیتر خبر
8.مدیریت اخبار تصویری و آپلود تصاویر نامحدود برای خبر(درج و حذف و و یرایش )
9.مدیریت اخبار چندرسانه ای (درج و حذف و و یرایش )
10.انتخاب نوع نمایش اخبار در سایت (ویژه-ویژه گروه-...)
11.مدیریت سرویس های  خبری
12.تعیین وضعیت انتشار
13.تعیین نوع خبر
14.تعیین زمان انتشار
15.درج تصویر برای اخبار
16.ایجاد سرویس های خبری به تعداد نامحدود در دو سطح
17.مدیریت درج اخبار در سرویس های خبری
18.مدیریت آرشیو اخبار ( آرشیو موضوعی اخبار)
19.نمایش اخبار پربازدید برای ادمین سایت
20.مدیریت گزارشات
21.نمایش اخبار مرتبط در سرویس های خبری
22.تعریف سطح دسترسی برای کاربران به بخش های مختلف

موضوعاتی که در طراحی وب سایت خبری می توانید داشته باشید:
اخبار سیاسی که شامل: رهبری، دولت، مجلس، سیاست خارجی و هسته ای، احزاب و تشکل ها، سایر حوزه ها
اخبار اقتصادی که شامل: اقتصاد کلان، انرژی، بانک, بیمه, بورس، امور زیر بنایی، صنعت و معدن، کشاورزی، تجارت، اشتغال و تعاون
اخبار اجتماعی که شامل: بهداشت و رفاه، حقوقی و قضایی، زن و خانواده، دفاعی و انتظامی
اخبار فرهنگی که شامل: میراث فرهنگی و گردشگری، سینما و تئاتر و تلویزیون، فرهنگ و ادب، آموزش، موسیقی، معارف، رسانه، دانشگاه، علمی، محیط زیست، فناوری، علوم، جامعه اطلاعاتی، پزشکی
اخبار ورزشی که شامل: فوتبال و فوتسال، توپ و تور، کشتی و وزنه برداری، ورزش های پایه، ورزشهای رزمی، ورزشهای راکتی، مرزش بانوان، نهادها
اخبار بین المللی که شامل: آمریکا، آفریقا، اروپا، آسیا و اقیانوسه، خاورمیانه، روابط خارجی،طراحی سایت خبری  بخش توسعه فنی

طراحی سایت خبری و سرعت لود
سرعت لود صفحه سایت از اصلی ترین فاکتورها در طراحی سایت خبری می باشد. تاخیر زیاد در لود صفحه موجب می شود کارکنان تمایلی به خواندن سایت خبری نشان ندهند و سایت خبری را رها نمایند. طراحی سایت خبری به موجب امکان انتشار اخبار در فرمت ویدیو و یا صدا و یا حتی گرافیک این احتمال می رود که با تاخیر در لود شدن سایت خبری همراه باشد. پس در نظر گرفتن این فاکتور در طراحی سایت خبری بسیار حائز اهمیت

طراحی سایت خبری  بخش توسعه فنی
بخش توسعه فنی معمولا در اکثر سایت ها وجود دارد و در سایت های خبری اهمیت بیشتری را نیز دارد. در این بخش باید توانایی: قابلیت تغییر Template سایت، تعیین سطح دسترسی در کل سایت، ثبت آمار بازدید کنندگان سایت با جزییات، چند زبانه بودن سایت، صفحات مشاهده شده کاربران و ثبت اتوماتیک خطاهای سایت برای بررسی توسط مسئولین فنی را داشته باشد. با توجه به موارد ذکر شده این بخش از مهمترین بخش های سایت محسوب می گردد.
طراحی سایت خبری به منظور گسترش سریع اخبار، آرشیو اخبار برای اطلاع رسانی به افراد می باشد. نحوه نمایش اخبار ، نحوه آرشیو اخبار ، به روزترین اخبار تمامی بخش های تاثیرگذار در طراحی سایت خبری می باشد تا کاربران بدون سردرگمی به اخبار مورد نظر خود دست یابند. 

طراحی سایت خبری و سئو
به موجب فاکتور قرار گرفتن اطلاعات و در سایت های خبری و خصیصه به روز بودن اخبار، طراحی سایت خبری می بایست با در نظر گرفتن اصول سئو سایت همراه باشد تا اخبار به سرعت منتشر و در اختیار کاربران قرار گیرند در غیر اینصورت اخبار موجود در سایت خبری ارزش خود را از دست خواهند داد. 

آیا این مطلب مفید بوده است؟

خیلی خیلی ممنون.

خیلی ممنون، لطفا نظر خود را برای بهتر شدن این راهنما ارسال کنید.

ثبت سفارش

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

تنوع سایت ها برای من خیلی زیاد است؛

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

کارشناسان ما هم آماده ارائه مشاوره ای تخصصی به شما برای انتخاب مناسب ترین سایت هستند.

طراحی وب سایت

نظرات کاربران

    نظری ثبت نشده است، شما اولین نظر را ثبت کنید

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 8 + 8 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم