طراحی سایت کودکان


اگر نگوییم مهم ‌ترین، ولی بی شک یکی از مهم ترین دوران زندگی هر فردی دوران کودکی آن فرد می ‌باشد. این دوران از آن جهت بسیار اهمیت دارد که سنگ زیر بنای بسیار از ویژگی‌های شخصیتی انسان‌ها، در این دوران شکل می‌گیرد. بنابراین تک‌ تک لحظاتی که یک کودک با آن‌ها مواجه است، افراد مختلف، برنامه‌های مختلف، بازی‌ها و سرگرمی‌های مختلف، در رشد و تربیت کودک بسیار اهمیت دارد.

امروزه اسباب بازی محبوب کودکان دیگر ماشین یا عروسک نیست بلکه بسیاری از کودکان امروزی مدت زمان بسیاری را با گوشی های هوشمند و یا مقابل صفحه مانیتور در حال وبگردی هستند. بنابراین برای برقراری ارتباط امروزی با بچه های این نسل نیاز به طراحی وب سایت کودکان بیشتر احساس می شود که ما در بانی سایت می توانیم به شما کمک کنیم تا یک وب سایت خوب و مرتبط با کودکان را طراحی و راه اندازی کنید.
مسلما در طراحی وب سایت کودکان بیش از هر نوع وب سایتی باید به روانشناسی رنگ ها اهمیت داد، چرا که مخاطبین این وب سایت کمتر به محتوا و متن های سایت توجه می کنند و باید با طراحی رابط کاربری قوی و بکارگیری رنگ ها و اشکال مناسب تاثیر پذیری را افزایش دهیم تا بتوانیم یک پروژه موفقیت آمیز را تجربه کنیم.

وب‌سایت کودکان در حالت کلی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:
1.لینکهای مفید
2.کتابخانه ضرب المثل و منشاء آنها
3.چیستان و دانستنی ها
4.کتابخانه مربوط  به کودکان در رده های سنی مختلف
5.آموزش بازی های کودکان و نوجوانان
6.اتاق رنگ آمیزی و نقاشی آنلاین و آموزش نقاشی و ...
7.کاردستی کودکان و نوجوانان
8.مقالات پزشکی, بیماری ها, ایمنی و ...
9.برنامه های نمایشی و ...
10.فروشگاه کودکان

طراحی بهینه و سئو
صرف‌ نظر از محتوای ارائه‌ شده وب ‌سایت، طراحی سایت شما باید به‌ صورت بهینه ‌ای برای موتورهای جستجو طراحی شود. به مجموعه فعالیت هایی که در جهت رسیدن به این امر صورت می‌گیرد سئو می‌گویند. درصورتی‌ که سئو وب ‌سایت شما مناسب باشد، پس از جستجوی عبارتی نظیر “با کودک خجالتی خود چه کنیم” در موتورهای جستجویی نظیر گوگل، وب ‌سایت شما در صفحه اول وب ‌سایت‌های پیشنهادی گوگل قرار می‌گیرد.

طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا
با وجود اینکه اغلب کودکان از طریق کامپیوترهای خانگی به وب‌ سایت متصل می‌شوند، اما اخیرا دسته زیادی از دسترسی‌ها به اینترنت از طریق لب تاپ‌ها و موبایل‌ها فراهم می‌شود؛ بنابراین وب‌ سایت شما باید به‌گونه‌ ای طراحی‌شده باشد تا در هرکدام از این دستگاه‌ها به ‌صورت مناسبی قابل ‌مشاهده و استفاده باشد. به این‌گونه طراحی، طراحی واکنش گرا(ریسپانسیو) می‌گویند.

آیا این مطلب مفید بوده است؟

خیلی خیلی ممنون.

خیلی ممنون، لطفا نظر خود را برای بهتر شدن این راهنما ارسال کنید.

ثبت سفارش

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

تنوع سایت ها برای من خیلی زیاد است؛

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

کارشناسان ما هم آماده ارائه مشاوره ای تخصصی به شما برای انتخاب مناسب ترین سایت هستند.

طراحی وب سایت

نظرات کاربران

    نظری ثبت نشده است، شما اولین نظر را ثبت کنید

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 3 + 1 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم