/ /
طراحی سایت پرتال سازمانی
/ /
طراحی سایت پرتال سازمانی

طراحی سایت پرتال سازمانی


سایت هایی که به جنبه ای به غیر از معرفی خود از طریق وب سایت می پردازند پرتال نامیده می شوند. پرتال در حقیقیت سایتی است که در آن کاربران نیز به ایفای نقشی در سایت می پردازند. طراحی پرتال از طراحی سایت معمولی پیچیده تر است و نیاز به تجربه و تخصص برنامه نویسی بالاتری دارد. در حقیقیت سایت های معمولی را می توان با سیستم های مدیریت محتوای رایگان به مانند جوملا و وردپرس به سادگی راه اندازی نموده ولی طراحی پورتال نیاز به تخصص برنامه نویسی بالایی دارد.

با ظهور و گسترش اینترنت در سال ‌های اخیر و پیشرفت سریع و قابل‌ ملاحظه آن، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها به دنبال حرکت و حضور در این فضا می ‌باشند. ازاین ‌رو بسیاری اقدام به طراحی وب‌ سایت حرفه‌ ای متناسب با محصول و خدمات سازمان خود می ‌کنند؛ اما وب ‌سایت ‌ها تنها ابزاری نیستند که اینترنت در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد. پرتال‌ها یکی دیگر از کاربردهای دنیای مجازی می ‌باشند. یک پرتال اینترنتی در نگاه اول چیزی شبیه یک وب ‌سایت است؛ اما کاملا متفاوت از یک وب‌ سایت ساده است و درواقع آن را می‌ توان مجموعی از سایت‌ ها و صفحات وب مختلف دانست. یک پرتال مجموعه‌ ای از صفحات وب است که به هم پیوند خورده‌اند و این مجموعه به صورتی تشکیل ‌شده است که دستیابی به اطلاعـات و فعل‌ و انفعال را برای سازمان و کاربرانش سـاده می‌ سازد.
این صفحات یک نقطه ورود واحد ایجاد می ‌کنند که کاربران سازمان را قادر می‌سازند تا اطلاعات منابع مختلفی را به ‌صورت یک جا ببینند. پرتال‌های سازمانی اساساً با دو هدف، شامل مدیریت متمركز اطلاعات تجـاری در سازمان‌ها و ارائه خدمـات اطلاعـاتی روزآمد طـراحی شدند. این پرتال‌ها علاوه بر اطلاع رسانی زمینه های تعامل میان مدیران و كارمندان و مشتریان یا كاربران را ایجاد می نمایند.اما یک وب ‌سایت پرتال سازمانی چگونه وب سایتی است؟ با توجه به توضیحات ارائه ‌شده، طراحی سايت پرتال‌ سازمانی بایستی دارای ویژگی‌های مشخصی باشد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

دو هدف اصلی طراحی سایت پورتالی برای سازمان ها:
1.ارائه خدمات اطلاعاتی روز آمد
2.مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در موسات

خصوصیات و ویژگی های پرتال
1.سهولت در دسترسی
2.بروز رسانی آسان
3.قابلیت سفارشی سازی و مدیریت از طریق کنترل پنل خاص
4.مدیریت مطالب دسته بندی شده
5.قابلیت دسته بندی مطالب
6.پشتیبانی از زبان های مختلف دنیا
7.ارائه ابزارهای تولید مطلب
8.امنیت خوب

دلیل برتری طراحی سایت پرتال سازمانی
طراحی سایت پرتال سازمانی برتری خاصی نسبت به وب سایت و طراحی سایت های ساده دارد از جمله اینکه پرتال های سازمانی قادر به انتشار اطلاعات سازمان ها یا موسسات مختلف هستند  و در سطح وسیع تری کار می کنند و اطلاع رسانی به کمک طراحی سایت پرتال سازمانی جامع تر صورت می گیرد، ولی وب سایت ها فقط با اتصال به منابع و پایگاه های مختلف قادر به ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران شان هستند. طراحی پرتال سازمانی در بیشتر موارد به منظور کسب درآمد و شناخته شدن از طریق تبلیغات در طراحی سایت صورت می گیرد.

نیازهای فنی یک وب‌ سایت
جدا از کارکرد پورتالی وب ‌سایت، پورتال سازمان شما در قالب وب به کاربران ارائه می‌شود؛ بنابراین باید زیرساخت ‌های مورد نیاز یک وب ‌سایت قوی در طراحی آن رعایت شود. مواردی مانند سرعت، در دسترس‌پذیری، امنیت، طراحی بهینه برای موتورهای جستجو (سئو)، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا و… ازجمله مواردی است که باید با ضرایب اهمیت مختلف در طراحی وب ‌سایت شما در نظر گرفته شوند. بنابراین با توجه به مهم بودن یک وب ‌سایت پرتال سازمانی به ‌عنوان بستری برای سهولت انجام فعالیت‌های سازمانی خود، برای داشتن حداکثر بازدهی پیشنهاد می‌ شود از یک طراح ماهر و با تجربه در امر طراحی پرتال سازمانی خود یاری بگیرید. برای طراحی سایت حرفه ای پرتال با کارشناسان بانی سایت درارتباط باشید. همراه شما هستیم.

آیا این مطلب مفید بوده است؟

خیلی خیلی ممنون.

خیلی ممنون، لطفا نظر خود را برای بهتر شدن این راهنما ارسال کنید.

ثبت سفارش

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

تنوع سایت ها برای من خیلی زیاد است؛

کدام سایت برای کار من مناسب است؟

کارشناسان ما هم آماده ارائه مشاوره ای تخصصی به شما برای انتخاب مناسب ترین سایت هستند.

طراحی وب سایت

نظرات کاربران

    نظری ثبت نشده است، شما اولین نظر را ثبت کنید

نظر شما چیست؟

سوال امنیتی: حاصل جمع 4 + 3 چند است ؟

x
02122324883    09198585818
آیا به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید
021-22324883(مشاوره رایگان)

آنلاین هستیم
آنلاین هستیم